Podwyżka prądu na początku 2017

dodano: 2016-11-11 01:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: rmf24.pl/polsatnews.pl

podwyzki_cen_360px.jpg Od stycznia 2017 roku rachunki za energię elektryczną mogą być o kilka złotych wyższe. Powodem podwyżki prądu jest pełnoprawna aukcja OZE (Odnawialne Źródła Energii), która w przyszłym roku odbędzie się w Polsce. W ramach tej aukcji polski rząd zamówi określoną ilość energii odnawialnej, bo taki obowiązek nakłada na nasz kraj Unia Europejska. Zapłacą za to wszyscy odbiorcy energii - podało radio RMF.

wiatraki_red_760px.jpg


- Nie ma tutaj nikogo innego poza użytkownikami prądu, kto mógłby za to zapłacić - tłumaczył w RMF FM wiceminister w resorcie energii Andrzej Piotrowski.


Podobno podwyżka cen prądu nie będzie efektem zaangażowania firm energetycznych w restrukturyzację kopalń, choć od dawna tak się mówiło. Kilka miesięcy temu pojawiły się obawy, że obciążanie wytwórców energii kosztami zmian w górnictwie mogłoby wpłynąć na podniesienie cen prądu.
 
Do roku 2030 energia wytwarzana ze źródeł odnawialnych (OZE) ma stanowić 27 proc. całości energii produkowanej w Unii. Dla Polski cel ten to 15,5 proc. Obecnie z OZE pochodzi tylko 11 proc. polskiego prądu. Powstrzymano rozwój energetyki wiatrowej na lądzie, być może w przyszłości ruszy kilka farm morskich na Bałtyku. Prosumenckie OZE zostało sprowadzone do poziomu minimalnego, czyli braku opłacalności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...