PGE w Łodzi uruchomi 6 publicznych stacji o mocy 50 kW

dodano: 2016-12-29 17:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: PGE

e-mobility_grafika_360px.jpg PGE startuje z projektem, w ramach którego zacznie w Łodzi budowę infrastruktury systemu elektromobilności. W ramach projektu uruchomi 6 szybkich (ładowanie na prąd stały najczęściej o mocy 50 kW, czas ładowania samochodu – do 80% pojemności baterii – ok. 20-30 min), publicznych stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania (ładowanie na prąd przemienny najczęściej o mocy 3,3 kW, 11 kW, 22kW, czas ładowania samochodu: 4 – 8 godzin) dla klientów flotowych.

Lodz_e-mobility_760px.jpg


Podpisano list intencyjny dotyczący budowy sześciu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania i systemu zarządzania zaplanowane zostało na III kwartał przyszłego roku.

Jak podaje PGE, podpisując list intencyjny, strony zainicjowały rozmowy w zakresie ustalenia możliwości i warunków współpracy przy projekcie „e-Mobility”, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości pozyskania lokalizacji pod stacje ładowania na terenie Łodzi. PGE na miejsce pilotażu wybrało Łódź z uwagi na fakt, że jest to największe miasto obszaru dystrybucyjnego Grupy oraz miasto z dużym potencjałem do rozwoju rynku samochodów elektrycznych ze względu na jego centralne położenie oraz krzyżujące się węzły komunikacyjne.

– PGE, oprócz aktywnego udziału w spółce ElectroMobility Poland, włącza się w budowę infrastruktury systemu elektromobilności i wykorzystuje ten trend jako szansę na rozwój nowych obszarów biznesu, co wypełnia cele zaktualizowanej strategii Grupy – komentuje Henryk Baranowski, prezes Zarządu PGE.


W ramach programu Grupa PGE zamierza opracować system zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych m.in. preferencyjne stawki dla klientów za sesje ładowania na publicznych stacjach ładowania oraz preferencyjne stawki użytkowania wolnych stacji ładowania dla klientów flotowych w pierwszym roku umowy. PGE chce także rozszerzyć ofertę o usługi dodatkowe opracowane wspólnie z producentami samochodów elektrycznych oraz z firmami leasingowymi.

– Celem pilotażu w Łodzi jest weryfikacja modelu biznesowego opartego na samochodach flotowych i możliwości jego replikacji w innych lokalizacjach. PGE będzie zarządzać infrastrukturą ładowania, świadczyć usługę szybkiego ładowania oraz sukcesywnie powiększać skalę biznesu i udoskonalać ofertę dla klientów – tłumaczy Paweł Śliwa, wiceprezes Zarządu PGE ds. innowacji.


Program „e-Mobility” zainicjowany przez PGE wpisuje się również w cel strategiczny wyznaczony przez Ministerstwo Energii, który nakreśla perspektywę miliona samochodów elektrycznych na polskich drogach w roku 2025. Ministerstwo Energii pracuje nad tym projektem w ramach Planu Rozwoju Elektromobilności.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...