UE wspiera rozwój energii odnawialnej w Afryce

dodano: 2017-03-06 20:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: European Commission

AREI_Afryka_360px.jpg Komisja Europejska zdecydowała się wesprzeć „Inicjatywę Energii Odnawialnej Afryki” (Africa Renewable Energy Initiative - AREI) kwotą 300 mln euro. 4 marca 2017 roku w Konakry w Gwinei, Komisarz ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju, Neven Mimica, ogłosił przygotowanie 19 nowych projektów dotyczących energii odnawialnej w Afryce z inwestycjami o łącznej kwocie 4,8 mld euro.

AREI_Afryka_760px.jpg


Projekty OZE jakich należy się spodziewać, przy wkładzie UE w wysokości 300 mln euro spowoduje dodanie 1,8 GW z energii odnawialnej w Afryce. Unia Europejska jest kluczowym partnerem przy współpracy z Afryką na rzecz zrównoważonej energii.

Unia Europejska potwierdza swoją wiodącą rolę we wspieraniu kontynentu afrykańskiego w promowaniu odnawialnych źródeł energii na rzecz poprawy dostępu do energii dla afrykańskich obywateli. 

Celem Komisji Europejskiej na rok 2020 jest dać 30 milionom ludzi w Afryce dostęp do zrównoważonej energii, co ograniczy emisję 11 mln ton dwutlenku węgla rocznie, a także pomaże w tworzeniu kolejnych 5 GW energii odnawialnej w Afryce. Jednym z kluczowych celów AREI jest wygenerowanie 10 GW nowej energii odnawialnej w Afryce w roku 2020 oraz odblokowanie potencjału Afryki, aby wygenerować aż 300 GW z OZE do 2030 r.

Finansowanie UE rozwoju w kierunku zrównoważonej energii w Afryce Subsaharyjskiej w latach 2014-2020 to około 2,7 mld euro. Komisja Europejska, państwa członkowskie UE i instytucje finansowe UE zobowiązały się do wspierania instrumentów finansowych AREI.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...