Tesla: magazyn 100 MWh dla South Australii - za darmo?

dodano: 2017-03-12 16:26
autor: AS | źródło: Tesla

south_australia_mapka_360px.jpg Elon Musk, założyciel firmy Tesla rzucił wyzwanie australijskiemu rządowi twierdząc, że może pomóc Australii Południowej w rozwiązaniu problemów dotyczących stabilności dostaw energii i może tego dokonać w ciągu zaledwie... 100 dni. Musk poinformował o swoim pomyśle przez media społecznościowe twierdząc, że Tesla mogłaby opracować system magazynu energii 100 MWh służący do stabilizacji sieci energetycznej południowej części Australii, w ciągu 100 dni od podpisania umowy, a jeśli nie to zostanie dostarczony za... darmo.

Elon_musk_niebieski_760px.jpg


Elon Musk wtrącił się do bardzo ożywionej w Australii dyskusji dotyczącej kwestii przechowywania energii oraz stabilności dostaw energii elektrycznej w tym kraju. W odpowiedzi na komentarz australijskiego specjalisty w tej dziedzinie, Musk poinformował, że jego firma jest w stanie w ciągu 100 dni od zamówienia dostarczyć baterie o pojemności 100 MWh do Australii Południowej. 

Australia Południowa (stan: South Australia ze stolicą w Adelajdzie) obecnie boryka się z problemem niestabilności dostaw energii elektrycznej, z powodu ograniczonych łącz pomiędzy poszczególnymi stanami. Wysokie temperatury, a tym samym większe zużycie prądu przez klimatyzacje oraz wyłączenie starszych generatorów opartych na węglu spowodowały, że ten rejon Australii narażony jest na problemy z mocą i napięciem. Dodatkowo gwałtowna burza, która przeszła przez rejon na początku roku spowodowała czasowy brak prądu w całym stanie.  

Mike Cannon-Brookes, właściciel firmy Atlassian - australijskiego producenta oprogramowania poinformował, że on może zorganizować finanse i wsparcie polityczne dla pomysłu Muska, bo to ustabilizowałoby sieć elektryczną stanu South Australia, oczywiście, jeśli tylko Tesla może dostarczyć baterie.

- Tesla zainstaluje i wdroży działanie systemu w terminie do 100 dni od podpisania umowy. Jeśli nie zmieści się w terminie, cały system zostanie zainstalowany i wdrożony bezpłatnie.


A mowa tu o sporej kwocie: Musk poinformował, że koszt baterii to 250 dol./ kWh, tak więc jest mowa o dużej kwocie - 25 mln dol. za cały system.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...