Samochód elektryczny Renault Zoe dla Wrocławia

dodano: 2017-04-06 14:21
autor: Jakub Sulisz | źródło: wroclaw.pl

Renault Zoe dla Wrocławia Samochód elektryczny Renault ZOE został przekazany na miesiąc do wrocławskiej straży miejskiej. Jest to nagroda dla Wrocławia – laureata konkursu ECO-MIASTO w kategorii mobilność zrównoważona.

Renault Zoe dla Wrocławia


W ramach konkursu ECO-MIASTO, organizowanego przez Ambasadę Francji, Wrocław został nagrodzony w dwóch kategoriach: „Gospodarka wodna” oraz „Zrównoważona mobilność”. Nagrodę w drugiej kategorii ufundował sponsor Renault Polska i jest nią ok. miesięczne korzystanie z samochodu elektrycznego Renault Zoe.

Mobilność elektryczna jest istotnym elementem budowania planów zrównoważonego transportu w miastach. Zarówno w kontekście transportu publicznego, jak i indywidualnego – podkreślała Agnieszka Cybulska-Małycha - dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miejskim.

fot. Janusz Krzeszowski

Jury konkursu ECO-MIASTO doceniło Wrocław za budowę spójnej i kompleksowej polityki transportowej, szczególnie ujednolicenia taryfy dla poszczególnych środków transportu w ramach URBANCARD Wrocławskiej Karty Miejskiej oraz funkcjonowanie w mieście 11 stacji ładowania do samochodów elektrycznych. Auto będzie także prezentowane podczas tegorocznych Dni Ziemi we Wrocławiu 22 kwietnia.

Model dla Wrocławia przekazała firma Nawrot, autoryzowany koncesjoner Renault i ekspert Z.E. (zero emission). Samochód może na jednym ładowaniu baterii przejechać nawet 400 kilometrów. Przejechanie 100 km kosztuje kilkanaście złotych. Auto poza tym, że jest ekologiczne nie emituje praktycznie hałasu.
 
fot. Janusz Krzeszowski

Renault ZOE trafi do testów do niedawno utworzonego Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. Dyrektor  nowego departamentu od razu przekazała kluczyki strażnikom miejskim, którzy eko-patrolami zajmują się na co dzień. - Samochód będzie służył strażnikom oddziału ekologicznego - mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy SM.

ECO-MIASTO to projekt mający na celu promowanie zrównoważonego rozwoju miast oraz wspieranie ich polityki środowiskowej. ECO-MIASTO to cykl seminariów oraz konkurs nagradzający najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta w Polsce. Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.
 
fot. Janusz Krzeszowski

Źródło: wroclaw.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...