Fortum wybuduje elektrownię słoneczną w Estonii

dodano: 2017-04-24 14:10 | aktualizacja: 2017-04-24 16:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv magazine

Fortum Zatwierdzono plany budowy elektrowni słonecznej, która byłaby zlokalizowana w pobliżu Tartu, drugiego co do wielkości miasta Estonii. Firma Fortum planuje wybudowanie elektrowni w Luunja w prowincji Tartu w północno-wschodniej Estonii. Projekt jest dopiero na wczesnym etapie, a kwota inwestycji i wielkość zakładu nie zostały jeszcze określone.

Fortum


Przypuszcza się, że nowe estońska elektrownia słoneczna może generować od 10 do 50 MW mocy i może wymagać inwestycji w wysokości 10-50 mln euro. Wielkość projektu będzie zależeć od tego, ile gruntów firma Fortum będzie w stanie zabezpieczyć.

Zakład ma powstać na zanieczyszczonych gruntach lub dawnych obszarach szkoleniowych, będących własnością państwa. Dyrektor generalny lokalnego oddziału Fortum, Margo Kulaots, powiedział, że projekt może zostać ukończony pod koniec 2017 roku, „jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem”.

Fortum produkuje i sprzedaje energię elektryczną i ciepło w estońskich miastach Tartu i Pärnu. Jednostka w Pärnu jest w 100 proc. własnością Fortum, a w Tartu firma posiada 60 proc. udziałów.

Fortum zamierza zainwestować 200-400 mln euro w rozwój dużych projektów słonecznych w Indiach. Na początku kwietnia firma uruchomiła swój trzeci zakład solarny w tym kraju - elektrownię o mocy 70 MW zlokalizowaną w parku słonecznym Bhadla w Radżastanie w północno-zachodnich Indiach.

Rząd estoński planuje zmienić prawo regulujące rynki energii elektrycznej, zastępując obecnie obowiązujący system premii za energię odnawialną mechanizmem aukcyjnym. Całkowita zdolność fotowoltaiczna Estonii osiągnęła na koniec 2016 roku 10 MW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...