Nissan e-NV200 wyrusza w 35-dniową elektryczną wyprawę

dodano: 2017-05-16 12:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nissan Europe

Nissan_en200_electrify_360px.jpg Elektryczny samochód Nissan e-NV200 wystartował w 35-dniową wyprawę po Europie, w czasie której ma demonstrować, jak jego innowacyjny układ napędowy o zerowej emisji może przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Nissan e-NV200, zapewnia zasięg do 170 km na jednym ładowaniu.

e-NV200_760px.jpg


Zwracając uwagę na rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi, Lionel Suissa wraz ze swoim zespołem Electrip odbędzie rozpoczynającą się w maju 35-dniową podróż po kontynentalnej Europie. Mieszkający we Francji Lionel jest członkiem grupy artystów promujących elektryczną mobilność, ukazując przyjemność płynącą z jazdy samochodem elektrycznej młodszej publiczności.

Start nastąpił w Barcelonie, następnie zespół będzie przemierzać „europejski korytarz elektryczny”, zmierzając do celu, którym jest malowniczy Przylądek Północny w Norwegii. W drodze przez Francję, zespół Electrip przejedzie wyłożoną panelami fotowoltaicznymi drogą o nazwie Wattway, przebiegającą niedaleko Le Mans.

Nissan e-NV200, zapewniający zasięg do 170 kilometrów na jednym ładowaniu, jest czystym i cichym rozwiązaniem transportowym.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział:

- Wraz ze wzrostem sprzedaży samochodów elektrycznych marki Nissan rozwija się sieć punktów ładowania, zmieniając oblicze elektrycznej motoryzacji. Mając do dyspozycji ponad 4 000 ogólnodostępnych punktów ładowania w całej Europie kierowcy mogą podróżować po całym kontynencie bez obaw o zasięg.


Lionel Suissa, członek zespołu Electrip, powiedział:

- Jako zaangażowany orędownik samochodów elektrycznych i roli, jaką mogą one odegrać w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza, uważam za bardzo ważne, by młodsze pokolenie dostrzegło, jak łatwa i przyjemna może być jazda samochodem elektrycznym. Electrip ma na celu zaprezentowanie europejskiej sieci punktów ładowania i pokazanie ludziom prawdziwych możliwości samochodu elektrycznego. Nissan e-NV200 jest idealnym pojazdem do naszej europejskiej przygody.


Jako pionier pojazdów elektrycznych od 2010 roku, Nissan sprzedał ich ponad 300 tys. na całym świecie oraz produkuje najlepiej sprzedający się pojazd elektryczny na świecie – Nissana LEAF.

Wprowadzający całą gamę rozwiązań w zakresie inteligentnej mobilności na masowy rynek e-NV200 łączy w sobie najlepsze elementy dwóch wielokrotnie nagradzanych modeli – Nissana LEAF i Nissana NV200.

e-NV200 to bezemisyjny lekki pojazd użytkowy, o niskich kosztach eksploatacji – na poziomie zaledwie 0,03 EUR/km – i zasięgu do 170 km na jednym ładowaniu.

Elektryczna podróż promuje program Electrify the World („Elektryfikacja świata”) - nową platformę dla społeczności cyfrowej. W ramach aktywności w mediach społecznościowych i poprzez swoje witryny internetowe Nissan wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie wyniesione z niemal dziesięciu lat prac nad samochodami elektrycznymi, aby inspirować dyskusje o zrównoważonym rozwoju i bardziej ekologicznym stylu życia.

Platforma ta stanowi również forum, na którym użytkownicy mogą prowadzić dyskusje, wchodzić w interakcje z marką i przedstawiać swoje opinie. Ma ona na celu zaangażowanie odbiorców w całej Europie i inspirowanie ich do przyłączenia się do elektrycznej rewolucji Nissana oraz przyjęcia bardziej inteligentnego stylu życia zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...