TV7 Moldova zmieni się w TV8

dodano: 2017-06-04 12:38
autor: RO | źródło: newsmaker.md

TV8 Moldova (TV7 Moldova) Mołdawski kanał TV7 jeszcze w połowie czerwca br. rozpocznie nadawanie pod nową nazwą TV8. Rebranding przyniesie też nowe programy i nowych prezenterów, wśród których znajdzie się eksmałżonka dawnego mołdawskiego premiera Vlada Filata, dziennikarka Angelika Gonca. Zmiana marki tłumaczona jest tym, że TV8 to coś więcej niż TV7, to nowy poziom.

TV7 Moldova


To będzie zupełnie inny kanał. Będzie to miejsce dla każdego, kto chce zajmować się profesjonalnym dziennikarstwem. Będziemy mieć dużo własnych programów. Wieczorem nasza oferta będzie informacyjno-analityczna

- wyjaśnił dyrektor generalny nowego kanału, Ion Terguce.


TV7 w odnowionej wersji zadebiutować ma 8 czerwca 2017 roku, aczkolwiek sam dyrektor generalny tej informacji nie chciał potwierdzić.

Wcześniejszym właścicielem TV7 był dawny deputowany z Partii Liberalno-Demokratycznej Kiriłł Łuczinskij. Następnie kontrolę nad telewizją przekazał swoim dzieciom. Później Łuczinskij ogłosił, że 75% akcji kanału przejdzie do stowarzyszenia dziennikarzy, którzy będą się zajmować jego rozwojem. Pozostałe 25% znalazły się pod kontrolą rodziny deputowanego.

Na finansowanie kanału Europejski Fundusz na rzecz Demokracji przeznaczył 172 tys. euro. W marcu została zarejestrowana nowa organizacja społeczna Media Alternativa.

W zeszłym tygodniu Kiriłł Łuczinskij został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy, po czym skazano go na 30 dni aresztu domowego. Sprawa z zatrzymaniem nie wpłynęła na pracę telewizji.
 

Źródło: newsmaker.md
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...