Bruk-Bet Solar zwiększył 4 razy produkcję paneli

dodano: 2017-06-13 15:01 | aktualizacja: 2017-06-14 12:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Bruk-Bet Solar

bruk_bet_solar_wejscie_360px.jpg Bruk-Bet Solar, polski producent modułów fotowoltaicznych zwiększył 4-krotnie moc produkcyjną swojego zakładu wytwórczego w Tarnowie, z 30 MW do 120 MW na rok. Dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną, Bruk-Bet Solar stopniowo zwiększa swą ekspansję w Polsce i w Europie.

Bruk_bet_solar_5_760px.jpg


W połowie 2016 roku Bruk-Bet Solar - marka firmy Bruk-Bet Sp. z o.o., która od 30 lat umocowana jest w przemyśle budowlanym jako producent kostki brukowej, betonu komórkowego, systemów kanalizacyjnych, rozpoczęła modernizację parku technologicznego do produkcji modułów PV w  swoim zakładzie w Tarnowie, na południu Polski.  Przedsiębiorstwo wybrało ofertę szwajcarskiego producenta sprzętu fotowoltaicznego –  firmy Meyer Burger. Nowa linia, będzie wykorzystywana do produkcji modułów w technologii PERC oraz modułów typu szkło-szkło.

Polski inwestor zakupił od szwajcarskiego producenta system MAS3.8 z dwoma stringerami STR2000 oraz laminator NG3622 XLCP. Dzięki nowoczesnym stringerom od Meyer Burger, Bruk-Bet Solar może produkować moduły z 4 i 5 ścieżkami przewodzącymi, co oprócz zwiększonej mocy produkcyjnej, zapewnia elastyczność produkcji.

- W tej branży trzeba ciągle się rozwijać i inwestować w nowe technologie. Jeśli się tego nie robi, to trudno utrzymać innowacyjność i konkurencyjność produktu. Cztery i pięć wiązek przewodzących pozwoli nam na tworzenie jeszcze wydajniejszych modułów fotowoltaicznych. Dotychczasowy standard w postaci trzech ścieżek przewodzących odszedł już do przeszłości

- powiedział Paweł Bień, dyrektor zarządzający Bruk-Bet Solar.

Oprócz inwestycji w nowy park maszynowy, Bruk-Bet Solar poświęcił wiele uwagi i wysiłków w kierunku zdobycia jak najszerszego portfolio certyfikatów dla swoich produktów. Od marca, polskie przedsiębiorstwo może produkować moduły fotowoltaiczne z 12,18, 24, 36, 60 i 72 ogniwami z krzemu polikrystalicznego, o zakresie mocy od 45Wp do 340Wp. W przypadku modułów fotowoltaicznych z krzemu monokrystalicznego, przedsiębiorstwo może wyprodukować moduły z taką samą ilością ogniw jak we wcześniej wspomnianej technologii polikrystalicznej, jednakże zakres mocy modułów monokrystalicznych zawiera się w przedziale od 45Wp do 385Wp.
 

- Nasze moduły, jako jedne z niewielu w Europie, mają certyfikacje na obciążenie mechaniczne do 8000 Pa, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinniśmy otrzymać certyfikat na 10000 Pa. Oprócz tego, posiadamy również certyfikaty na PID, LID, amoniak oraz sól. To potwierdza, że produkujemy solidne i wytrzymałe moduły fotowoltaiczne

- powiedział Paweł Banuch, dyrektor produkcji w polskiej firmie.


Ważnym elementem w produkcji modułów fotowoltaicznych jest zastosowanie również odpowiednich materiałów, dlatego też Bruk-Bet Solar pozyskuje je od sprawdzonych i uznanych dostawców. Materiały wykorzystywane do produkcji paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet Solar są testowane zgodne z najwyższymi standardami jakości.

- W naszym procesie produkcyjnym stosujemy szeroki wachlarz testerów optycznych. Testujemy ogniwa jeszcze za nim włożymy je do stringerów, a dodatkowo w stringerach mamy mamy dwie kamery o wysokiej rozdzielczości. Jedna testuje pojedyncze ogniwa, natomiast druga, skanuje cały, połączony z ogniw string. Ten komponent stringera nazywa się „String Vision System”. Przed laminacją robimy kolejny test elektroluminescencyjny całej matrycy ogniw. Na końcu procesu wytwórczego, przeprowadzamy dwukrotnie test modułów w symulatorach słońca , z czego jeden symulator jest klasy A+A+A+ z firmy Endeas

- dodał Paweł Banuch.

- Nowa linia produkcyjna pozwoli nam na podniesienie jakości oraz konkurencyjności naszych produktów na polskim jak i europejskim rynku. Dzięki zakończonej początkiem tego roku inwestycji staliśmy się największą polską firmą produkującą moduły fotowoltaiczne na krajowym rynku

- powiedziała Edyta Witkowska-Grześkiewicz, pełnomocnik zarządu Grupy Bruk-Bet.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...