ElectroMobility Poland - wizualizacja 66 elektrycznych aut

dodano: 2017-06-19 22:17 | aktualizacja: 2017-06-22 16:26
autor: AK | źródło: konkurs.emobilitypoland.pl

ElectroMobility Poland auto elektryczne Przyszłość motoryzacji należy do pojazdów elektrycznych. Rynek aut elektrycznych znajduje się w okresie intensywnego wzrostu. Szacuje się, że w 2040 roku już co czwarty samochód na świecie będzie napędzany tego typu silnikiem. Dlatego już trwają pracuje nad stworzeniem warunków rozwoju tego sektora. Dla Polski to nie tylko szansa dogonienia, ale także wyprzedzenia światowych trendów.

ElectroMobility Poland auto elektryczne


Ogłoszono konkurs, którego celem jest wyłonienie pięciu koncepcji elektrycznego pojazdu przyszłości. Zwycięskie koncepcje będą stanowić podstawę do produkcji prototypów. Intencją jest stworzeniu pojazdu dla nowoczesnego, świadomego ekologicznie konsumenta. Będzie to auto miejskie, wpisujące się w trendy motoryzacyjnego rozwoju. Kryteria oceny: wartość artystyczna projektu, produkowalność – możliwość zbudowania i produkcji, ergonomia, efektywność energetyczna, innowacyjność i bezpieczeństwo.

Zakończono już przyjmowanie zgłoszeń konkursu. Otrzymano 86 zgłoszeń konkursowych. 66 z nich spełniło wymogi formalne i zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Teraz spośród blisko 70 wizji samochodu elektrycznego jury wybierze 15 do dalszej rywalizacji. To właśnie z tej liczby jury wyłoni 5 laureatów konkursu na samochód przyszłości.

ElectroMobility Poland prezentuje na swojej stronie galerię prac zgłoszonych w konkursie.Spośród 66 zgłoszeń, które spełniły wymogi formalne, 27 prac zgłosiły biura projektowe, a 39 projektów pochodzi od osób fizycznych. Pierwsza oficjalna prezentacja prac konkursowych odbyła się 19.06.2017 r. podczas wrocławskiego Kongresu Regionów.
 

- Wysoki poziom merytoryczny projektów spowodował, że jury konkursu będzie miało z czego wybierać. Efektowność wizualizacji jest dowodem na to, jak wielki potencjał drzemie w polskich projektantach i inżynierach. Chcemy skorzystać z tych atutów na rodzimym rynku - mówił podczas wystąpienia prezes ElectroMobility Poland, Maciej Kość.

- To pierwszy, ale bardzo ważny etap prac nad polskim samochodem elektrycznym. Żeby za kilka lat sprzedać samochód made in Poland, już dziś trzeba dbać, aby produkt wpisywał się w oczekiwania ludzi - uważa Piotr Zaremba, szef projektu Electromobility Poland. - Konkurs ma pokazać jakiego samochodu chcą kierowcy w naszym kraju. Potem przyjdzie czas na prototypy i krótkie serie, które będziemy poddawać weryfikacji przyszłych użytkowników. Dokładne odzwierciedlenie oczekiwań polskiego konsumenta może być naszym wyróżnikiem na rynku motoryzacyjnym.

Jury konkursu będzie obradować w lipcu i sierpniu, a rozstrzygnięcie nastąpi 12 września podczas uroczystej gali. Konkurs wyłoni 5 zwycięskich wizualizacji, na podstawie których powstaną jeżdżące prototypy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...