Rusza budowa farmy 1 MW koło Białegostoku

dodano: 2017-06-28 15:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Corab

Corab 1 MW Białystok System fotowoltaiczny WS-007 produkowany przez olsztyńską firmę Corab zostanie wykorzystany na kolejnych farmach fotowoltaicznych. Ruszyła budowa farmy o mocy 1 MW rusza koło Białegostoku, a za chwilę ruszają kolejne projekty. Inwestorów przekonuje nie tylko wysoka jakość i szybkość montażu, ale również dbałość producenta o zachowanie wszelkich obowiązujących norm.  

Corab 1 MW Białystok


Rusza budowa kolejnej farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW. Wykorzystane zostaną moduły marki Sharp, inwertery Huawei oraz konstrukcja Corab WS-007. Przypomnijmy, że to będzie już trzeci MW w krótkim czasie właśnie na tym systemie. To samo rozwiązanie zastosowano również w projekcie szczecińskiej Selfy i w Olecku. 

To już drugi wykonywany przez nas MW, a w planach mamy kolejne trzy na tym systemie fotowoltaicznym. WS-007 to obecnie najlepsze na rynku konstrukcja pod farmy fotowoltaiczne – potwierdza Waldemar Perkowski, właściciel firmy Coral z Białegostoku– Dzięki niej poprzednio zaoszczędziliśmy wiele czasu na montażu. Nie ukrywam, że decydujący wpływ na wybór miał fakt, że konstrukcja spełnia wszystkie międzynarodowe i krajowe normy. Weryfikowała to m.in. zewnętrzna jednostka TÜV Rheinland, która wydała certyfikat TÜV Rheinland Monitoring+Testing. 
 

Dlaczego inwestorzy wybierają właśnie WS-007?
System fotowoltaiczny WS-007 dedykowany pod duże inwestycje wyróżnia się na tle swoich odpowiedników w branży. Konstrukcja spełnia wszystkie europejskie normy i przeszła wszystkie niezbędne testy. Nad zachowaniem wysokiej jakości i zgodnością z europejskimi normami czuwa zewnętrzna jednostka certyfikująca. Corab jako jeden z nielicznych producentów systemów fotowoltaicznych w Europie przykłada duży nacisk na innowacyjność. Dlatego we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim opracował dodatkowy system zabezpieczeń powłoki przed korozją dla elementów znajdujących się pod ziemią. Jedynie takie zabezpieczenie daje możliwość ochrony antykorozyjnej w każdych warunkach, zwłaszcza, gdy gleba jest kwaśna. 

Zarówno Corab, jak i sam system WS-007 wielokrotnie nagradzano, m.in. Medalem Europejskim, odznaczeniem Fair Play czy Renergy Award za innowację. 

Właśnie dzięki rzetelności, uczciwości i poszanowaniu obowiązujących przepisów nasza firma istnieje już ponad 25 lat -  mówi Henryk Biały, Prezes Zarządu Corab – to wartości, które cenią nasi Partnerzy. Cieszy nas ten kolejny MW zwłaszcza, że zaplanowane są już kolejne duże inwestycje zarówno w Polsce, jak i za granicą.


Inwestorzy podkreślają również inne zalety systemu WS-007, wyróżniając, oprócz szybkości montażu i innowacyjnej powłoki antykorozyjnej, również wysoką wytrzymałość statyczną.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...