Innowacyjne, ilustrowane panele słoneczne [wideo]

dodano: 2017-07-05 16:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Swiss Center for Electronics and Microtechnology

Kaleo_solar_360px.jpg CSEM - Swiss Center for Electronics and Microtechnology, czyli szwajcarske Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii opracowało Kaleo, specjalną technologię integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych. Na czym to polega?

Kaleo_Solar_BCN_760px.jpg


Unikatowe rozwiązanie technologiczne do integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych został opracowany przez szwajcarskie Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii, przy wsparciu finansowym Banque Cantonale Neuchateloise (BCN), torując drogę dla nowego, estetycznego podejścia do wykorzystania słońca.

Pierwsze takie panele fotowoltaiczne jako wyświetlacze pokazano na wystawie Kaleo odbywającej się w ogrodach banku BCN w Neuchatel. Wystawa prezentująca takie możliwości wykorzystania paneli PV została otwarta 24 czerwca 2017 r. i jest dostępna do oglądania w okresie letnim.

Wystawa składa się z 12 paneli PV z sześcioma obrazami, w tym jest 5 portretów wykonanych przez szwajcarskiego fotografa Guillaume Perreta, z których wszystkie pokazują mimiki ludzi, które promieniują energią. Jeden wykonany został przez studenta Etienne Wildi, zwycięzcę konkursu Kaleo.

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki zaangażowaniu partnerów publicznych, takich jak Swiss National Science Foundation lub kanton Neuchatel, CSEM skupiła się na rozwoju estetycznych instalacji fotowoltaicznych, aby pokazać innowacje w tym względzie, a mianowicie białe lub kolorowe panele słoneczne.

Szwajcariama ambitną strategię energetyczną, aby zwiększyć udział energii słonecznej od obecnych 2,5 proc. do 20 proc. do roku 2050. Nowe, ilustrowane panele słoneczne mogą okazać się szczególnie przydatne w takich dziedzinach jak reklama czy informacja. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...