Największa, obrotowa instalacja PV na świecie [wideo]

dodano: 2017-07-05 17:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Solkiss

Solkiss_360px.jpg Koreański deweloper instalacji PV zbuduje farmę słoneczną 2,67 MW, która będzie pływać na zbiorniku Deoku, obracając się i śledząc promienie słoneczne przez cały dzień, zapewniając wzrost energii o około 22 proc.

Solkiss_farma_760px.jpg


Południowokoreański deweloper Solkiss ujawnił w zeszłym tygodniu plany budowy największego na świecie obrotowego parku fotowoltaicznego na zbiorniku wodnym w Korei.

Firma Solkiss, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie pływających farm słonecznych, ujawnił szczegóły swojego projektu instalacji PV 2,67 MW w Deoku. Instalacja będzie nie tylko unosić się na wodzie, ale będzie również śledzić ruch słońca przez cały dzień.

Solkiss stworzył technologię do obracania elektrowni słonecznych na wodzie, przy czym część pływająca, na której położone są panele fotowoltaiczne służy też do napędzania silników, aby instalacja śledziła ruch Słońca.

Deweloper twierdzi, że technologia ta pozwala na dostarczenie 22 proc. dodatkowej energii słonecznej w porównaniu do nieruchomej instalacji PV na ziemi, a wzrost wydajności o 16 proc. w porównaniu do typowych pływających baterii słonecznych.

Solkiss planuje też dwie kolejne, obrotowe farmy fotowoltaiczne na zbiorniku Myeoku. Połączone, dwie instalacje PV dadzą 3 MW mocy. Solkiss planuje zakończyć budowę wszystkich trzech instalacji do końca listopada 2017 r., a budowa rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

Pierwsza, pływająca instalacja Solkiss została zbudowana w 2014 r., kiedy deweloper zainstalował panele PV o mocy 465 kW na zbiorniku w Anseong, na południe od Seulu, przy użyciu opatentowanych silników rotacyjnych.

Koreańska firma działa też w Wietnamie. Władze prowincji Yen Bai z firmą Solkiss zakończyły plany opracowania projektu farmy solarnej o mocy 500 MW na jeziorze Thac Ba. Solkiss poprosił rząd Korei o finansową pomoc w ramach tego projektu. Jezioro Thac Ba to sztuczne jezioro utworzone w latach sześćdziesiątych XX wieku ma być miejscem pływającego projektu instalacji PV.


 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...