Petycja 50 europejskich organizacji fotowoltaicznych

dodano: 2017-07-05 18:37 | aktualizacja: 2017-07-09 14:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: ETIP PV/ EUREC /SOLARUNITED

Intersolar Europe Europejska produkcja PV musi być zachowana - twierdzi ponad 50 organizacji. Wspólny list od 50 europejskich organizacji fotowoltaicznych w wysłano do decydentów wszystkich państw członkowskich UE, aby przypomnieć o znaczeniu przemysłu fotowoltaicznego w Europie.

Unia Europejska EU UE


List został podpisany przez ponad 50 organizacji zrzeszających firmy z branży fotowoltaicznej w Europie.

Przygotowanie petycji zorganizowały organizacje ETIP PV, EUREC i SOLARUNITED, aby nakłonić decydentów UE, w celu zachowania europejskiej produkcji elementów PV służących do pozyskiwania energii słonecznej. Pozyskano ponad 50 sygnatariuszy tej petycji.

Wspólny list wzywa zainteresowane strony wszystkich państw członkowskich UE, aby „pomóc zachować zrównoważony i konkurencyjny w skali globalnej przemysł PV w Europie”, a następnie przejść do podkreślenia korzyści jakie sektor PV dostarczył w UE w transformacji ekonomicznej i pozyskania czystej energii w ciągu ostatnich kilku lat.

Sygnatariusze zauważyli, że przemysł PV żywi głębokie zaniepokojenie tracąc tę ​​zasadniczą część jego łańcucha wartości, zagrażając innym sektorom, takim jak R & D i O & M. Celem listu jest zapobieganie dalszej likwidacji zakładów produkcyjnych PV w Europie, a także zachowanie innowacyjności w branży PV w Europie.

List przedstawia 7 kroków, które mogłyby być podjęte w celu ochrony produkcji energii słonecznej w Europie.

Kroki te obejmują:
  • Utrzymanie istniejących i tworzenie dodatkowych zakładów produkcyjnych PV w Europie, włącznie z ochroną przed wszelkimi próbami potencjalnego zamknięcia lub przeniesienia fabryk poza Europę;
  • Zbiorowy nacisk na wspieranie europejskiej produkcji PV wysokiej jakości produktów zaawansowanych technologicznie:
  • Zwiększenie finansowania R & D w Europie do poziomu międzynarodowych konkurentów;
  • Wdrożenie inteligentnych regulacji, które zapewnią przewagę produktów PV pochodzących z UE, które spełniają rygorystyczne normy produkcyjne;
  • Wspieranie większej współpracy technologicznej i politycznej z rynkami wschodzącymi, jeśli chodzi o instalacje PV, w tym Indie i Ameryka Łacińska;
  • Znalezienie sposobów, aby zainstalować więcej instalacji fotowoltaicznych w całej Europie.

 - To jest strategicznie ważne dla Europy, aby utrzymać silne zaangażowanie w tej technologii. Cel ten można osiągnąć tylko z innowacji  ekosystemu firm i ośrodków badawczych dostarczających różnych produktów i usług związanych z PV. Potrzebne są duże zakłady produkcyjne w całym łańcuchu produkcji, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość PV w Europie. Tanie finanse, przyspieszone R & D i inteligentne regulacje są głównymi sposobami osiągnięcia zrównoważonej produkcji PV w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...