Petycja 50 europejskich organizacji fotowoltaicznych

dodano: 2017-07-05 18:37 | aktualizacja: 2017-07-09 14:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: ETIP PV/ EUREC /SOLARUNITED

Intersolar Europe Europejska produkcja PV musi być zachowana - twierdzi ponad 50 organizacji. Wspólny list od 50 europejskich organizacji fotowoltaicznych w wysłano do decydentów wszystkich państw członkowskich UE, aby przypomnieć o znaczeniu przemysłu fotowoltaicznego w Europie.

Unia Europejska EU UE


List został podpisany przez ponad 50 organizacji zrzeszających firmy z branży fotowoltaicznej w Europie.

Przygotowanie petycji zorganizowały organizacje ETIP PV, EUREC i SOLARUNITED, aby nakłonić decydentów UE, w celu zachowania europejskiej produkcji elementów PV służących do pozyskiwania energii słonecznej. Pozyskano ponad 50 sygnatariuszy tej petycji.

Wspólny list wzywa zainteresowane strony wszystkich państw członkowskich UE, aby „pomóc zachować zrównoważony i konkurencyjny w skali globalnej przemysł PV w Europie”, a następnie przejść do podkreślenia korzyści jakie sektor PV dostarczył w UE w transformacji ekonomicznej i pozyskania czystej energii w ciągu ostatnich kilku lat.

Sygnatariusze zauważyli, że przemysł PV żywi głębokie zaniepokojenie tracąc tę ​​zasadniczą część jego łańcucha wartości, zagrażając innym sektorom, takim jak R & D i O & M. Celem listu jest zapobieganie dalszej likwidacji zakładów produkcyjnych PV w Europie, a także zachowanie innowacyjności w branży PV w Europie.

List przedstawia 7 kroków, które mogłyby być podjęte w celu ochrony produkcji energii słonecznej w Europie.

Kroki te obejmują:
  • Utrzymanie istniejących i tworzenie dodatkowych zakładów produkcyjnych PV w Europie, włącznie z ochroną przed wszelkimi próbami potencjalnego zamknięcia lub przeniesienia fabryk poza Europę;
  • Zbiorowy nacisk na wspieranie europejskiej produkcji PV wysokiej jakości produktów zaawansowanych technologicznie:
  • Zwiększenie finansowania R & D w Europie do poziomu międzynarodowych konkurentów;
  • Wdrożenie inteligentnych regulacji, które zapewnią przewagę produktów PV pochodzących z UE, które spełniają rygorystyczne normy produkcyjne;
  • Wspieranie większej współpracy technologicznej i politycznej z rynkami wschodzącymi, jeśli chodzi o instalacje PV, w tym Indie i Ameryka Łacińska;
  • Znalezienie sposobów, aby zainstalować więcej instalacji fotowoltaicznych w całej Europie.

 - To jest strategicznie ważne dla Europy, aby utrzymać silne zaangażowanie w tej technologii. Cel ten można osiągnąć tylko z innowacji  ekosystemu firm i ośrodków badawczych dostarczających różnych produktów i usług związanych z PV. Potrzebne są duże zakłady produkcyjne w całym łańcuchu produkcji, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość PV w Europie. Tanie finanse, przyspieszone R & D i inteligentne regulacje są głównymi sposobami osiągnięcia zrównoważonej produkcji PV w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...