129 MWh największa bateria litowo-jonowa na świecie

dodano: 2017-07-09 14:52 | aktualizacja: 2017-07-16 21:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: theleadsouthaustralia.com.au

au_projekt_farma_360px.jpg Tesla współpracuje z firmą Neoen w celu budowy w Australii ogromnej baterii litowo-jonowej 129 MWh. Instalacja zostanie połączona z farmą wiatrową w południowej Australii. Przy 129 MWh stanie się największymi projektem budowy baterii litowo-jonowej na świecie i jest rozwijany we współpracy z francuską firmą Neoen.

Musk_AU_760px.jpg


„Australia Rocks!" - przekazał prezes firmy Tesla, Elon Musk na Twitterze, gdy ujawnił szczegóły najnowszego przełomowego projektu - instalacji 129 MWh baterii litowej w Południowej Australii.

Projekt obejmie współpracę Tesli z francuską firmą Neoen, która posiada największą w Europie farmę fotowolaticzną Cestas, wszystko po to, by zainstalować baterie w ramach projektu, który jest wspierany przez rząd Australii Południowej w ramach planu energetycznego na kwotę 550 mln dol.

Musk wcześniej informował, że firma Tesla zobowiązuje się zainstalować system baterii w 100 dni od daty podpisania umowy, a jeśli nie to energia zostanie dostarczona bezpłatnie. W Kalifornii Tesla zakończyła instalację i uruchomiła projekt o mocy 80 MWh w ciągu zaledwie 88 dni, ale projekt w Australii jest znacznie większy.

Bateria zostanie zainstalowana w pobliżu Jamestown w Australii Południowej i zostanie powiązana z farmą wiatrową Hornsdale, aby ustabilizować nieciągłość energii odnawialnej, która może być dostarczana do sieci.

Od września zeszłego roku, gdy w stanie South Australia były przerwy w dostawie energii elektrycznej, skłoniły rząd federalny do użycia odnawialnych źródeł energii do zapewnienia dostępu do energii elektrycznej.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

439 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...