Electrum wykona „pod klucz” 14 farm fotowoltaicznych

dodano: 2017-08-22 15:26 | aktualizacja: 2017-08-22 15:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: Electrum

Electrum_mini_360px.jpg ReneSola zainwestuje w Polsce w ciekawy projekt fotowoltaiczny. Inwestycja ma składać się 14 farm fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda. Wykonanie tej inwestycji ReneSola powierzyła firmie Electrum. 

Electrum_760px.jpg


Electrum zaprojektuje i zbuduje 14 farm fotowoltaicznych dla ReneSola w modelu EPC (ang. Engineering – Procurement – Construction). Prace przy budowie farm PV mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu tego roku, a już ich zakończenie zaplanowano na koniec roku. 

Łączna moc zainstalowana elektrowni wyniesie 14 MW, z największym klastrem o mocy 6 MW. Farmy powstaną w centralnej oraz zachodniej części Polski, m.in. na terenie województwa mazowieckiego. Największy klaster będzie obejmował 6 instalacji fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda, które będą położone obok siebie, ale każda z nich ma być oddzielnym projektem.

Według Polskiego Instytutu Energii Odnawialnej, instalacje fotowoltaiczne stanowią 2,3 proc. wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce, i stanowią 0,5 proc. mocy zainstalowanej w krajowym systemie energetycznym. Okazuje się, że w polskim systemie elektroenergetycznym jest miejsce na około 1000 MW tylko w fotowoltaice. Według danych URE na koniec czerwca br. w Polsce były zainstalowane elektrownie słoneczne o mocy poniżej 103 MW. Szkoda więc, że obecnie banki podchodzą z dużą rezerwą i dystansem do finansowania projektów OZE w Polsce. To się zmieni z czasem, po przejściu czkawki związanej z finansowaniem wiatraków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...