Globalna energia ze słońca prawie równa energii z atomu

dodano: 2017-08-28 12:18 | aktualizacja: 2017-08-29 15:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: GTM Research

panele solar PV Informacje zawarte w najnowszej edycji monitora globalnego zapotrzebowania na energię słoneczną firmy GTM Research pokazują, że wartość mocy zainstalowanej dla systemów PV szybko zbliża się do wartości mocy produkowanej przez elektronie jądrowe. Według prognoz, w ciągu najbliższych pięciu lat moc ze słońca ma być ponad dwukrotnie większa od mocy z atomu.

panele solar PV


Mimo że przewidywania na 2017 jeśli chodzi o globalne zapotrzebowanie na moc z PV okazały się zbyt optymistyczne - trzeba było je zredukować z 85,4 do 81,1 GW - GTM Research uważa, że ​​2017 rok będzie kolejnym rekordowym rokiem dla instalacji PV, a roczny popyt po raz pierwszy przekroczy barierę 80 GW.

W raporcie GTM zauważono również, że biorąc pod uwagę przewidywane na 2017 rok instalacje, całkowita moc z PV wynosie około 390 GW, zbliżając się do mocy generowanej przez elektrownie jądrowe - 391,5 GW. Chociaż jest to porównanie tylko pod względem mocy, a energetyka jądrowa jest wciąż znacznie większym źródłem energii (ok. 11 proc. w porównaniu z 1,8 proc. w przypadku energii z PV), to statystyki wykazują imponujące wzrosty w ostatnich latach lat.

W swoim raporcie GTM zauważa również, że w ostatnich latach tempo wzrostu i redukcja kosztów energii słonecznej przekroczyły wszystkie przewidywania, a do 2022 roku technologia ta prawdopodobnie osiągnie 871 GW mocy zainstalowanej - ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku istniejących instalacji jądrowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty i analizy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

129 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...

Miernik Openbox TSC-200 Combo HEVC

Półprofesjonalny wielofunkcyjny miernik combo gotowy do pomiarów sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

1 699 zł Więcej...