Falcon 9 wyniósł 10 satelitów, 1. stopień wrócił [wideo]

dodano: 2017-10-09 17:59
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SpaceX

Falcon 9 Misja Iridium-3 W poniedziałek 9 października o 14:37 czasu polskiego SpaceX pomyślnie wykonała misję Iridium-3, wynosząc na orbitę 10 satelitów tego systemu. Rakieta wystartowała z kosmodromu Space Launch Complex 4E (SLC-4E) z bazy amerykańskich Sił Powietrznych Vandenberg Air Force Base zlokalizowanej w Kalifornii.

SpaceX


Misja rakiety Falcon 9 zabrała na orbitę docelową 10 satelitów Iridium NEXT i jest to część serii lotów, łącznie na orbitę trafi 81 satelitów Iridium NEXT, z czego 75 wyniesie SpaceX.

Po oddzieleniu się pierwszego członu rakiety Falcon 9 (ok. 2 minuty i 27 sekund lotu) bezpiecznie wrócił on na Ziemię (po ok. 7 minutach i 23 sekundach lotu), lądując na pływającej platformie „Just Read the Instructions” (nazwę można przetłumaczyć jako „wystarczy przeczytać instrukcje”) zlokalizowanej na Oceanie Spokojnym.Iridium to największy satelitarny system służący do globalnej transmisji danych i komunikacji głosowej. Satelity wynoszone w ramach programu Iridium NEXT to największa techniczna aktualizacja Iridium realizowana do tej pory. Satelity konstruowane we współpracy z Thales Alenia Space będą wynoszone stopniowo do połowy 2018 roku i będą wymieniane przez operatora jeden po drugim.

Nowe satelity Iridium wprowadzają liczne nowe technologie, w tym platformę komunikacyjną Iridium Certus zapewniającą większą przepustowość dla całego ekosystemu usług dla lotnictwa, jednostek pływających, urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) oraz usług terenowych i organizacji rządowych. Kolejną nowością będzie Aireon - system zapewniający śledzenie i bieżącą kontrolę tras przelotu samolotów w czasie rzeczywistym dla 100 proc. maszyn wyposażonych w systemy ADS-B.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...