Największa w Europie stacja ładowania w Norwegii

dodano: 2017-10-29 18:13 | aktualizacja: 2017-10-30 17:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: Tesla/NRK

Tesla_Supercharger_360px.jpg Tesla wybuduje największą w Europie stację ładowania elektrycznych pojazdów w Norwegii - podał norweski nadawca telewizji NRK w sobotę 28 października.

Supercharger_tesla_760px.jpg


Stacja, z 42. specjalnie zaprojektowanymi punktami ładowania, zostanie wybudowana w Rygge, około 65 km na południe od Oslo, przy trasie E6 przy Moss Airport Rygge.

Właściciele innych typów samochodów elektrycznych niż Tesla będą mogli korzystać z innych 3. punktów ładowania na pobliskiej stacji benzynowej.

- Inwestujemy dużo w budowę stacji ładowania, dzięki czemu łatwo jest korzystać z naszych samochodów podczas długiej podróży. Cieszymy się na otwarcie tej stacji w Rygge - powiedział Even Sandvold Roland, szef komunikacji Tesla Norge.


W Norwegii, firma Tesla ma już jedną z większych stacji szybkiego ładowania z 20 stanowiskami w Nebbenes, około 60 km na północ od Oslo, również przy drodze E6.

Według statystyk z norweskiej Electric Vehicle Association, samochody elektryczne Tesli stanowiły mniej niż 15 proc. wszystkich samochodów elektrycznych w Norwegii w I połowie 2017 r. Stowarzyszenie podkreśla, że ​​w ciągu najbliższych 3 lat na norweskich drogach liczba punktów ładowania musi wzrosnąć 3 razy. Celem jest osiągnięcie takiej liczby stacji ładowania, aby były co 50 km wzdłuż głównej sieci dróg w Norwegii.

W Norwegii istnieje ogromne zainteresowanie samochodami elektrycznymi, a coraz więcej osób chciałoby go mieć jako główny samochód w domu. Zatem ważne jest, aby istniała dobra infrastruktura do ładowania aut elektrycznych. Zaniepokoić może jedynie to, że Norwegia zamierza ograniczyć dotacje do tych aut.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...