5 elektrycznych autobusów Solaris dla Frankfurtu n. Menem

dodano: 2017-12-12 13:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Solarisbus.com/orpa

Solaris_electris_bus_360px.jpg Solaris podpisał umowę z przewoźnikiem In der City Bus Frankfurt am Main na dostarczenie 5 egz. autobusów Solaris Urbino 12 electric. To kolejny kontrakt na elektryczne busy pozyskany przez firmę Solaris na rynku niemieckim.

SolariS_logo_760px.jpg


Zamówione do Frankfurtu nad Menem autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 electric  to model, który zdobył tytuł „Bus of the Year 2017”. Jednostką napędową pojazdów stanowi oś z silnikami elektrycznymi, zasilanymi energią zmagazynowaną w bateriach o łącznej pojemności 240 kWh. Autobusy ładowane będą przez stacjonarną ładowarkę o mocy 40 kW, dostarczoną przez firmę Medcom. Zgodnie z umową, Solaris dostarczy jedną ładowarką na każdy autobus.

Solarisy Urbino 12 electric zostaną wyposażone m.in. w wydajny układ klimatyzacji, energooszczędne oświetlenie wnętrza wykonane w technologii LED oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą 3 monitory LCD. Producent zamontuje także gniazda USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia mobilne. Co ciekawe, gniazda te znajdą się przy każdym rzędzie siedzeń. Pojazdy In Der City Bus Frankfurt zapewnią także dostęp do bezprzewodowego internetu poprzez Wi-Fi.

Jednorazowo, Urbino 12 electric będzie mógł zabrać na pokład 70 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Dwa dodatkowe, składane siedzenia zostaną zamontowane w przestrzeni przeznaczonej na wózki dziecięce i inwalidzkie.

Dostawa autobusów Solaris Urbino 12 electric do Frankfurtu przewidziana jest na połowę 2018 r.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

189 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

18 zł Więcej...