Toyota: tylko auta elektryczne, hybrydowe i wodorowe

dodano: 2017-12-18 20:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Toyota//lexusenthusiast.com

Toyota_prius_logosik_360px.jpg Toyota twierdzi, że wszystkie jego samochody będą miały opcję elektryczną, hybrydową lub wodorową do roku 2025. Toyota ma cel: 5,5 mln rocznej sprzedaży pojazdów elektrycznych do 2030 roku.

Toyota_Prius_plug_in_760px.jpg


Toyota - japoński producent samochodów zapowiedział, że ​​cała jego produkcja samochodów będzie dostępna w wersji elektrycznej lub hybrydowej do 2025 roku.

18 grudnia w oświadczeniu prasowym Toyota Motor Company oświadczyła, że ​​chce, by samochody zelektryfikowane stanowiły ponad połowę sprzedaży grupy do roku 2030, przy docelowym wolumenie około 5,5 mln elektrycznych samochodów rocznie. Z tego 1 mln będzie pojazdami o zerowej emisji.

Toyota poinformowała również, że będzie miała ponad 10 różnych samochodów elektrycznych od 2020 roku. Chiny będą pierwszym rynkiem docelowym. Rząd chiński oferuje szereg subsydiów, aby zachęcić do rozwoju technologii, a do tego to Chiny są liderem w sprzedaży pojazdów elektrycznych. Potem Toyota stopniowo ​​rozszerzy gamę pojazdów elektrycznych na Japonię, USA, Europę i Indie.

Producent dodał, że do 2025 roku nie będzie już rozwijać żadnego samochodu marki Toyota lub Lexus, który nie oferuje „dedykowanego modelu zelektryfikowanego lub który ma opcję zelektryfikowaną".

Toyota zapowiedziała też, że ​​będzie współpracowała z firmą Panasonic, aby zmniejszyć wagę i koszt baterii w autach elektrycznych. Stwierdzono, że oczekuje się, że „baterie półprzewodnikowe następnej generacji" będą dostępne w handlu do 2020 r. Toyota zainwestuje 1,5 biliona jenów (11,3 mld euro), aby osiągnąć swoje ambitne cele ekologiczne, przy połowie tej kwoty przeznaczonej na sam rozwój baterii.

Według danych Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Silnikowych (OICA), Toyota była największym producentem samochodów w 2016 roku, liczącym ponad 10,2 mln pojazdów.

Sama firma twierdzi, że wyprodukowała już ponad 11 mln pojazdów wykorzystujących technologię elektryczną. 18 grudnia 2017 r. po komunikacie akcje Toyoty zakończyły sesję na giełdzie w Japonii wzrostem o 2,8 proc.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...