TVP będzie promowała samochody elektryczne

dodano: 2018-01-04 12:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

ElectroMobility Poland W Ministerstwie Energii członek zarządu Telewizji Polskiej, Maciej Stanecki, i prezes zarządu ElectroMobility Poland, Maciej Kość, podpisali list intencyjny dotyczący realizacji projektu produkcji polskiego samochodu elektrycznego.

ElectroMobility Poland


Telewizja Polska, dostrzegając potencjał rynkowy dla elektromobilności, mając świadomość trwających prac nad ustawą o elektromobilności, zadeklarowała gotowość do wykorzystania swoich zasobów i potencjału podczas realizacji tego projektu.

Nadawca publiczny, jako partner biznesowy, w ramach nawiązanej współpracy będzie promował projekt w programach telewizyjnych, zwiększając tym samym zainteresowanie kupnem i eksploatacją samochodów elektrycznych. TVP w swoich programach informacyjnych i publicystycznych będzie gościła przedstawicieli ElectroMobility Poland, stwarzając tym samym okazję do rozmów i dyskusji na temat innowacyjności projektu produkcji polskiego samochodu elektrycznego, zwłaszcza w aspektach ekonomicznych i środowiskowych.
 

- Po latach zaniedbań Telewizja Polska odbudowuje swój potencjał technologiczny. Jednym z elementów tego procesu jest projekt elektromobilności. W naszych planach nie chcemy wybiegać na rok do przodu, ale antycypować i działać w perspektywie wieloletniej, a to gwarantuje to przedsięwzięcie. Z dumą stajemy się partnerem inicjatywy, która wprowadza najnowsze technologie i rozwiązania polskiego autorstwa- na rynek krajowy, ale także do telewizji publicznej - wyjaśnia członek zarządu TVP, Maciej Stanecki.

Telewizja Polska w ramach nawiązanej współpracy, po przeprowadzeniu analiz biznesowych i uzyskaniu stosownych pozwoleń, będzie mogła w latach 2019-2022 nabyć od ElectroMobility Poland auta o napędzie elektrycznym w formie pilotażowej, co przyczyni się do stymulacji rozwoju rynku, zwiększając udział pojazdów o napędzie elektrycznym w rynku i dostarczy ElectroMobility Poland informacji zwrotnej o potrzebie ewentualnych zmian w konstrukcji, zanim zostanie uruchomiona produkcja seryjna.

Poza Telewizją Polską list intencyjny podpisały również: PGE, TAURON, ENERGA i ENEA.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...