Intersolar Europe 2018: Energia solarna wspiera elektromobilność

dodano: 2018-01-17 15:24 | aktualizacja: 2018-01-19 16:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intersolar Europe

Intersolar Europe 2018 Fotowoltaika (PV) i elektromobilność to idealne połączenie w czasach, kiedy wykorzystywanie energii słonecznej staje się coraz bardziej popularne. Elektromobilność to coś więcej niż tylko czyste i zrównoważone rozwiązanie przyszłości. Napędza także rozwój fotowoltaiki. Odwiedzający targi Intersolar Europe 2018 dowiedzą się o różnorodnych perspektywach stworzonych dla środowiska dzięki połączeniu PV i elektromobilności oraz o otwierających się nowych obszarach biznesowych i rynkach zbytu. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 czerwca, po raz pierwszy w ramach nowej innowacyjnej platformy The smarter E Europe w Monachium wraz z innymi wiodącymi wystawami, w tym Power2Drive Europe dotyczącą e-mobilności.

Intersolar Europe 2018


Dzięki elektromobilności nowy świat energetyczny przyspiesza.
Pojazdy elektryczne są transportem przyszłości, ale tylko wtedy, gdy są ładowane przy użyciu czystej energii. Elektromobilność stanie się przyszłym motorem rynku PV. W idealnych warunkach pojazdy elektryczne są zasilane energią słoneczną bezpośrednio z dachu właściciela. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku systemów fotowoltaicznych o mocy do 10 kW, ponieważ są one obecnie zwolnione z opłaty EEG w Niemczech. Pojazdy elektryczne mogą być napędzane, a stacje ładowania mogą być zasilane energią elektryczną z systemów PV. Otwiera to nowe modele biznesowe dla firm PV i właścicieli systemów, którzy mogą na przykład czerpać zyski ze stacji solarnych.

Coraz więcej producentów samochodów dostrzega potencjał elektromobilności.
Jednocześnie niektórzy z nich tworzą nowe zakłady produkujące baterie. Również instalatorzy poszerzają swoją działalność i przechodzą do sprzedaży samochodów. Na przykład dostawcy technologii PV współpracują z producentami, oferując pojazdy elektryczne do sprzedaży lub leasingu. Ogólnie rzecz biorąc, wybór pojazdów elektrycznych - w tym do użytku komercyjnego - staje się coraz większy.

Elektromobilność napędza przemysł solarny.
Czyni to platformę łączącą przemysłowe dziedziny motoryzacji i energii jeszcze ważniejszą. Dzięki Intersolar i Power2Drive Europe nowa innowacyjna platforma The smarter E Europe likwiduje luki między tymi dwoma obszarami. Przede wszystkim połączenie PV i elektromobilności będzie odgrywało istotną rolę w prezentacjach na konferencjach Intersolar Europe i Power2Drive Europe. Ponadto wiele forów wystawowych i warsztatów zapewni odwiedzającym targi i innym uczestnikom cenne informacje na temat nowych modeli biznesowych i rynków zbytu. Począwszy od innowacyjnych rozwiązań ładowania na potrzeby systemów typu pojazd-sieć i płatności, aż po nowe technologie dla pojazdów elektrycznych i systemów fotowoltaicznych, The smarter E Europe zapewnia miejsce dla ważnych tematów związanych z przyszłością energii. Razem z ees Europe i EM-Power będzie to idealne miejsce spotkań, aby dowiedzieć się więcej o przyszłości świata energii i transportu.

Intersolar Europe i równoległe wydarzenia odbędą się w dniach 20-22 czerwca 2018 r. pod hasłem The smarter E Europe w Messe München.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...