Czas na elektryczne ciężarówki od Renault

dodano: 2018-02-01 15:49 | aktualizacja: 2018-02-01 21:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: corporate.renault-trucks.com

Renault_Electric_2_-360px.jpg W 2019 r. Renault Trucks zamierza wprowadzić do sprzedaży całą gamę samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Francuski koncern Renault już testował elektryczne ciężarówki w warunkach drogowych - teraz planuje je produkować głównie do wykorzystania w terenach miejskich i podmiejskich.

Renault_Electric_760px.jpg


Za produkcję ciężarowych EV ma odpowiadać fabryka zlokalizowana w miejscowości Blainville-sur-Orne, która jest położona w Normandii.

Renault Trucks uważa elektromobilność za klucz do przyjaznego środowisku transportu miejskiego.
Jak podaje francuski producent, pojazdy elektryczne przyczyniają się do poprawy jakości powietrza oraz redukcji poziomu hałasu w obszarach zabudowanych.  Ponadto, w przyszłości staną się niezbędne dla uzyskania dostępu do wyznaczonych przez władze stref zeroemisyjnych w centrach miast.

Renault Trucks intensywnie inwestuje w badania i rozwój elektromobilności od 2009 r.
Testy elektrycznych ciężarówek o masie od 12 do 16 ton były przeprowadzane przy pomocy partnerów firmy, m.in. Guerlain, Nestlé, Delanchy i Carrefour. W ten sposób Renault zdobyło wiedzę i doświadczenie co do użytkowania i konserwacji EV, działania akumulatorów trakcyjnych czy infrastruktury ładowania.W 2010 r. na rynku pojawił się 4,5-tonowy elektryczny pojazd ciężarowy Electric Maxity, opracowany wspólnie przez Renault i PVI.
W wersji podstawowej samochód został wyposażony w akumulatory litowo - jonowe o pojemności 42 kWh, jego ładowność przekracza 2 tony, zaś prędkość maksymalna wynosi 70 km/h.

Renault Trucks poinformowało, że może korzystać z technologii opracowanej przez Volvo. Szwedzki producent zamierza wprowadzić do sprzedaży elektryczne pojazdy ciężarowe w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w 2019 r. rozpocznie się produkcja elektrycznej ciężarówki Tesla Semi.

Źródło: renault-trucks.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...