5Select ruszył 13.02 w Wielkiej Brytanii

dodano: 2018-02-13 21:23 | aktualizacja: 2018-02-14 04:43
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Channel 5

5Select 13 lutego w Wielkiej Brytanii ruszył nowy kanał 5Select. Za projektem stoi Channel 5 Broadcasting Ltd, który od maja 2014 roku należy do Viacom International Media Networks. Jak informuje nadawca 5Select zastąpił stację My5 TV na wszystkich platformach i u wszystkich operatorów, gdzie My5 TV była dostępna. Dotyczy to także nieszyfrowanego przekazu z pozycji 28,2°E.

5Select


Jak informuje nadawca: 5Select to nowy kanał premium w rodzinie Channel 5. Zaoferuje on wysokiej jakości seriale oparte na faktach, opery mydlane i wyselekcjonowane dokumenty. Będą to zarówno premiery jak i najlepsza zawartość znana już z anten innych stacji Channel 5 oraz spin-off popularnych programów.

5Select będzie pokazywać najlepszą zawartość z produkcji opartych na faktach, jak m.in. „Ben Fogle: New Lives in the Wild”, czy „GPs: Behind Closed Doors”, spin-offy znanych serii, w tym: „The Yorkshire Vet Casebook” i „The Dog Rescuers: Best in Show” jak i zupełnie nowe produkcje, jak np. „The Secret Life of Owls”.

5Select pokaże także hit znany z irlandzkiej RTEStriking Out” - zupełnie nowy serial poświęcony środowisku prawniczemu, w którym występują Neil Morrissey i Amy Huberman.

5Select zabierze widzów do niezwykłych miejsc, by opowiedzieć niesamowite historie oczami niezwykle utalentowanych osób jak Jane McDonald, Alex Polizzi i Tony Robinson, przez pryzmat historii w ekskluzywnych emisjach serii „World War I in Colour”.

Kanał będzie też miejscem, w którym będzie można obejrzeć zapierające dech w piersiach dokumenty poświęcone tematyce przyrody i historii natury jak „Alaska: A Year in the Wild”, opowiadające losy niezwykłych postaci, jak „Extraordinary People” oraz prezentujące historię w przystępny sposób jak „The Great Fire”.

Ofertę 5Select uzupełnią tematyczne bloki programów, w tym „Secrets of the Past” prezentujące chwile zmieniające bieg historii, „Select Drama” - wieczory z wysokiej jakości serialami oraz „Famous Faces, Amazing Places”, gdzie gwiazdy Channel 5 odwiedzają miejsca, które powinno się zobaczyć choć raz w życiu.

5Select zastąpił kanał My5 TV we wszystkich platformach, gdzie stację można było oglądać do tej pory. Marka My5 jednak pozostaje w użyciu i pod tą nazwą nadal dostępny będzie serwis internetowy typu catch-up TV wraz z usługą i aplikacjami na wszystkie najważniejsze i najpopularniejsze platformy sprzętowe.

5Select trafia na listy kanałów operatorów w Wielkiej Brytanii na następujące pozycje:
  • Sky: 175
  • Talk Talk: 54
  • Virgin: 152
  • FreeView: 54
  • RT: 55
  • Freesat: 133
W przekazie satelitarnym kanał jest dostępny w postaci nieszyfrowanej, ale niestety widzowie we wschodniej i południowej części Europy nie będą mieli większych szans na podejrzenie jego oferty w wygodny sposób, gdyż emisja jest realizowana z transpondera satelity Astra 2G (28,2°E) w wiązce punktowej kierowanej na obszar Wielkiej Brytanii. Sygnał dość szybko spada na wschód i w Polsce jest osiągalny tylko na antenach satelitarnych o bardzo dużej średnicy (miejscami wymagane ponad 2,5 m).

Parametry techniczne 5Select:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 57 (10,964 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: My5
PID V: 2337 (MPEG-2/SD)
PID A: 2338 (eng), 2340 (nar)
PID PCR: 2337
SID: 7716
PID PMT: 261
Provider: BSkyB
Kodowanie: brak
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...