Innogy z e-Car Sharingiem w Warszawie

dodano: 2018-02-20 17:23 | aktualizacja: 2018-02-20 17:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: innogy.pl

bmw_i3_zofia_360px.jpg Od 21 lutego do 31 marca 2018 r. potrwa pilotażowy projekt testów w pełni elektrycznego e-Car Sharingu od firmy innogy. Niestety testy e-Car Sharingu na razie tylko w Warszawie. W projekcie pilotażowym dostępnych jest 5 samochodów, ale aż 4 różne modele aut: BMW i3, Nissan Leaf, Renault ZOE i Hyundai IONIQ.

Innogy_e_card_sharing_760px.jpg


Mieszkańcy Warszawy którzy pobiorą aplikację na urządzenia mobilne, będą mogli wynająć samochody elektryczne marek BMW, Hyundai, Renault i Nissan z 50-proc. zniżką. Co ciekawe, każdy z samochodów ma swoje imię. W wyborze nazw zainspirowała lista imion najczęściej nadawanych małym warszawiakom w 2017 roku. Tak więc jedno aut to Zosia - tak nazwano jeden z BMW i3.

Jak można skorzystać z usługi innogy e-Car Sharing?

Należy pobrać aplikację mobilną na telefon ze sklepów Google Play (dla systemu Android 5.0 lub nowszy) i App Store (dla systemu iOS 10.0 lub nowszy). Zarejestrować konto, podając dane osobowe i podłączając kartę płatniczą. Aktywuje się konto. Do korzystania z aplikacji wymaganie jest włączenie w telefonie Internetu, Bluetootha i danych lokalizacyjnych.

W fazie testów po Warszawie jeździć będzie 8 aut.

5 z nich zostanie udostępnionych mieszkańcom, 2 przeznaczone są dla partnera biznesowego, a jednym będą jeździć pracownicy Innogy. Koszt usługi waha się w zależności od modelu od 0,6 do 1 zł netto za minutę oraz od 0,8 do 1 zł za kilometr. Do ładowania pojazdów zostanie wykorzystana istniejąca sieć stacji ładowania innogy. Samochody będą relokowane pod stacje ładowania.

Innogy liczy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju. W 2017 r. ze stacji Innogy w Warszawie pobrano ponad 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła na przejechanie 200 tys. km. Testy są realizowane z firmą Keratronik, która jest partnerem technologicznym projektu.

Źródło: innogy.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...