Tesla buduje największą na świecie instalację PV na dachu

dodano: 2018-03-05 15:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: BuildingTesla.com

Gigafactory_1_PV_360px.jpg Tesla zaczęła instalować największą na świecie instalację fotowoltaiczną na dachu. Przewiduje się, że fabryka Gigafactory w stanie Nevada stanie się największym budynkiem na świecie z taką dachową instalacją PV, którego dach może pomieścić około 100 tys. paneli słonecznych.

tesla_gigafactory_760px.jpg


Ze zdjęć wydaje się, że w lutym 2018 r. Tesla dopiero zaczęła instalację na dachu Gigafactory (GF1). Z fotografii pokazanych na stronie BuildingTesla.com wygląda to na początek instalacji paneli fotowoltaicznych.

Co ciekawe, już na pierwszy rzut oka wartość 70 MW na dachu o powierzchni 17,4 hektara wydaje się być bardzo duża. Przewiduje się, że dach ma ma powierzchnię 17,65 ha. Z grubsza rzecz biorąc, gdyby 100 tys. modułów PV leżało płasko i dość ciasno - to wypełniłoby tę powierzchnię. 

Oficjalny opis projektu Tesli:

GF1 jest całkowicie elektryczną fabryką, bez bezpośredniego użycia paliw kopalnych (gazu ziemnego lub ropy naftowej). Będziemy wykorzystywać w 100% zrównoważoną energię dzięki połączeniu słonecznego zestawu dachowego o mocy 70 MW i instalacji naziemnych. Układ słoneczny na dachu jest około 7 razy większy od największego na świecie zainstalowanego na dachu systemu solarnego.Największa na świecie instalacja dachowa na jednym dachu to 11,5 MW w Indiach na dachu o powierzchni 16,99 ha. Ten indyjski dach jest częścią większego systemu instalacji 19,5 MW o powierzchni 33,18 ha na 8. dachach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...