Ekspress-MT z nową generacją

dodano: 2004-10-26 17:18
autor: Adrian Gąbka | źródło: ITAR-TASS

satelita_sk.1.jpg Ekspress-MT, małe satelity telekomunikacyjne nowej generacji zostaną wkrótce dostarczone do rosyjskich rakiet, które wyniosą ich na miejsce przeznaczenia. Obecnie na orbicie pracują dwie satelity Ekspress-AM, należące do tej samej grupy. Na 30 października zaplanowano uruchomienie trzeciego satelity.Vladimir Glebskiy, dyrektor generalny Kosmicheskaya svyaz w wypowiedzi dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS zaznaczył, że małe satelity niosą ze sobą mniejsze ryzyko w wypadku niepowodzenia misji, a także odpowiednio zmniejszają koszty wykorzystania sprzętu, niezbędnego do ich uruchomienia i poprawnego funkcjonowania.

Za pośrednictwem małych satelitów testowane będą również nowe technologie dla rakiet. W związku z dynamicznym rozwojem Ekspress-MT, wkrótce zwiększy się liczba kanałów komunikacyjnych, dostarczanych przez operatora dla odbiorców indywidualnych i firm. Docelowo Ekspress MT uruchomi dwie satelity. Flota operatora w 2007 rokiem zostanie powiększona do siedmiu satelitów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...