Ruszyła największa egipska farma solarna

dodano: 2018-03-15 13:19 | aktualizacja: 2018-03-17 00:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ib vogt

ib_vogt_egypt_2_360px.jpg Niemiecka firma ib vogt oraz egipska firma Infinity Solar uruchomiły pierwszą farmę fotowoltaiczną o mocy 64,1 MW w gubernatorstwie Asuanu w południowym Egipcie. Planuje się również opracowanie drugiego projektu tak dużej farmy PV w Egipcie.

ib_vogt_egypt_760px.jpg


Minister energetyki Egiptu, ib vogt, Infinity Solar i ich partnerzy zebrali się w pobliżu miasta Benban w gubernatorstwie Asuanu w południowym Egipcie, aby zainaugurować uruchomienie największej w tym kraju farmy fotowoltaicznej o mocy 64,1 MW, którą nazwano Infinity 50. Jest ona rezultatem pierwszej rundy taryf gwarantowanych w Egipcie (FIT) - otrzyma 14,34 centów amerykańskich za kWh przez 25 lat.

Pierwsza runda FIT w Egipcie została ogłoszona we wrześniu 2014 r., ale do lipca 2016 r. większość instytucji finansujących rozwój i międzynarodowych pożyczkodawców wycofała się z projektów w tym kraju.

Ib vogt był w stanie sfinansować projekt poprzez specjalną strukturę zaprojektowaną przez firmę Euler Hermes, która zarządza gwarancjami kredytów eksportowych rządu niemieckiego. Gwarancje Hermesa są faktycznie gwarancją udzieloną przez niemiecki rząd.

Plany obejmują farmę fotowoltaiczną 1,86 GW
Rząd Egiptu, który uruchomił drugą rundę niższych taryf gwarantowanych po 8,4 centów amerykańskich za kWh, a to wyklucza przyciągnięcie międzynarodowych inwestorów w tym kraju. Te projekty w ramach drugiej rundy FIT też mają być zbudowane w Benban, a po ukończeniu, utworzą największy na świecie kompleks fotowoltaiczny z 1,86 GW zainstalowanej mocy.

Firma ib vogt współpracuje z Infinity Solar i BPE Partners, aby zbudować kolejne dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy odpowiednio 64,1 MW i 38,3 MW w tym samym obszarze, co pozwoli na osiągnięcie całkowitej mocy w Benban do 166,5 MW.

Budowa wszystkich trzech projektów - Phoenix 50, BSEP 50 i MMID 30 - ma zostać zakończona do końca 2018 r., co da Egipcie 230,6 MW mocy zainstalowanej.

Projekt Infinity 50 wykorzystuje moduły fotowoltaiczne Trina Solar i inwertery Scheider Electric. Asuan położony jest około 650 km na południe od stolicy Egiptu, Kairu. Asuan jest połączony z Kairem linią przesyłową wysokiego napięcia. Egipski rząd planuje budowę dodatkowej linii przesyłowej łączącej Asuan z Kairem. Wszystko po to, by Egipt stał się eksporterem energii w regionie, przesyłając energię elektryczną do innych krajów, takich jak Jordania, Arabia Saudyjska i Sudan.

Celem Egiptu jest pokrycie do 2020 r. 20% całkowitego zapotrzebowania na energię z odnawialnych źródeł energii (OZE). Tempo prac jest imponujące.

Źródło: ibvogt.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...