Ekologiczne ławki CityTree w Londynie

dodano: 2018-03-22 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: greencitysolutions.de

Green Solutions City Tree Londyn Londyn ponownie zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza. Ostatnio w ciągu jednego miesiąca osiągnięto tam limit zanieczyszczeń za cały 2018 rok. Londyn postawił na CityTree - ekologiczne ławki.

Green Solutions City Tree Londyn


Londyn szczególne interesuje się nowatorskimi koncepcjami oczyszczania powietrza. Przy jednej z londyńskich ulic postawiono ławki, które mają pochłaniać więcej dwutlenku węgla niż las.

Londyn wykorzystał projekt niemieckiej firmy technologicznej Green City Solutions. Ustawiono ławki o nazwie CityTree, które stoją przy kilku pubach i supermarketach. To rodzaj hybrydy pomiędzy ławką miejską a filtrem oczyszczającym powietrze. 

Ławki zawierają kombinację mchów i innych roślin, które naturalnie absorbują zanieczyszczenia z powietrza. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w komputer, który na bieżąco przekazuje informacje na temat poziomu zanieczyszczeń, wilgotności oraz temperatury powietrza. Aby dopełnić ekologicznego wydźwięku projektu, ławki są zasilane wyłącznie przez panele słoneczne. 

 

Co ciekawe, chociaż powierzchnia filtru jest niewielka, zapewnia on podobny efekt w oczyszczaniu powietrza, co 275 prawdziwych drzew, filtrując w ciągu roku do 240 ton dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla zdrowia gazów.

Takie ławki CityTree pojawiły się także w innych europejskich miastach, takich jak Berlin, Oslo, Paryż, Drammen, Amsterdam, Bruksela i Newcastle. Szkoda, że nie ma ich w Krakowie czy Warszawie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

189 zł Więcej...