Nissan Leaf „Światowym Zielonym Samochodem Roku 2018”

dodano: 2018-04-06 14:55 | aktualizacja: 2018-04-06 22:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: newsroom.nissan-europe.com/orpa.pl

Nissan_leaf_2_generacja_360px.jpg Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku Nissan LEAF drugiej generacji otrzymał tytuł „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018”.

Nissan_leaf_2_generacja_760px.jpg


Japoński model został tym samym pierwszym pojazdem z napędem całkowicie elektrycznym, któremu przyznano tę nagrodę od momentu jej ustanowienia w 2016 r.

Jak powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes ds. globalnego marketingu i sprzedaży, szef działu samochodów bezemisyjnych i akumulatorów oraz prezes Komitetu Zarządzającego ds. Japonii/A&O (Japonia, Azja i Oceania) w Nissan Motor Co., Ltd.:

- Jesteśmy bardzo dumni, że od premiery rynkowej Nissana LEAF w 2010 roku wprowadziliśmy na drogi w różnych krajach i regionach ponad 300 000 bezemisyjnych samochodów elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia śladu węglowego na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy uznanie u szacownego jury i deklarujemy dalsze rozwijanie wizji Nissan Intelligent Mobility.


Co ciekawe, nowy LEAF był jedynym modelem w pełni elektrycznym wśród 5. kandydatów zgłoszonych w kategorii „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018”.

Wybierając zwycięzcę, jurorzy brali pod uwagę ogólne oddziaływanie pojazdu na środowisko, w tym emisję spalin i zużycie paliwa.

Nissan LEAF pierwszej generacji otrzymał w 2011 r. tytuł „Światowego Samochodu Roku” i pozostaje jedynym pojazdem całkowicie elektrycznym w historii, który został uhonorowanym w taki sposób.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...