TVP chce kupić ponad 100 aut elektrycznych

dodano: 2018-04-20 14:17
autor: AK | źródło: TVP/Ministerstwo Energii

Jacek Kurski TVP Telewizja Polska 20 kwietnia br. w siedzibie Ministerstwa Energii Telewizja Polska, Grupa LOTOS, Poczta Polska, Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności podpisały porozumienia, dotyczące wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. Po podpisaniu listu intencyjnego z Grupą LOTOS, Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, powiedział, że w 2018 roku TVP zamierza kupić 20 samochodów napędzanych prądem, w 2019 roku przygotowuje się do zakupu 100 samochodów.

Jacek Kurski TVP Telewizja Polska


W uroczystości udział wzięli: Minister Energii - Krzysztof Tchórzewski oraz Wiceministrowie: Energii - Michał Kurtyka, Inwestycji i Rozwoju - Andżelika Możdżanowska, Infrastruktury - Marek Chodkiewicz, a także prezesi: Grupy LOTOS - Mateusz A. Bonca, TVP S.A. - Jacek Kurski, Poczty Polskiej - Przemysław Sypniewski, Enea Serwis - Sławomir Bielecki, PKP Informatyka - Tomasz Miszczuk oraz Kolejowych Zakładów Łączności - Krzysztof Magierowski.

Celem podpisanych dokumentów jest rozwój elektromobilności i zacieśnienie współpracy pomiędzy firmami w tym zakresie. Spółki będą się wzajemnie wspierać w działaniach na rzecz zwiększania efektywności swoich flot pojazdów, poprzez wprowadzanie samochodów zasilanych paliwami alternatywnymi oraz stworzenia dla nich infrastruktury.

Jak zapewnił Minister Energii Krzysztof Tchórzewski rozwój elektromobilności jest jednym z priorytetów Ministerstwa od pierwszych dni powołania resortu.
 

Jest on szansą na wzmocnienie polskiego przemysłu motoryzacyjnego, jak również na wzrost konkurencyjności rodzimego sektora energii. Ponadto szersze zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie przyczyni się nie tylko do poprawy jakości powietrza i redukcji hałasu w miastach, ale również do zmniejszenia uzależnienia naszego kraju od importu ropy naftowej – podkreślił – Cieszę się, że w ten program, tak skutecznie pilotowany przez Wiceministra Michała Kurtykę, aktywnie włączają się również inne ministerstwa oraz Spółki Skarbu Państwa. W związku z tym zaangażowaniem mam już nie nadzieję, a pewność, że ten najnowocześniejszy na świecie rodzaj transportu zostanie w Polsce już wkrótce wdrożony na szeroką skalę

– ocenił Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

List intencyjny między Grupą LOTOS a Telewizją Polską zakłada wypracowanie modelu biznesowego, który pozwoli na zbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wykorzystywanych przez TVP. Firmy planują również wprowadzenie wspólnych zasad promowania i komercyjnego wykorzystania infrastruktury dla użytkowników pojazdów elektrycznych.
 

Telewizja Polska od samego początku uważnie śledzi rozwój polskich technologii, kibicując im i dając szerokie wsparcie informacyjnie na swoich antenach. Rozwój elektromobilności, to krok w kierunku lepszej przyszłości dla naszego kraju, nas samych i naszych dzieci. Widząc potencjał przedsięwzięcia oraz głęboką potrzebę zmian, umożliwiających poprawę jakości powietrza oraz redukcji hałasu, szczególnie w aglomeracjach miejskich, z dumą włączamy się w ten prekursorski i wyjątkowy projekt. Chcemy pokazać, że można, że warto oraz zachęcić swoim przykładem innych. To zaszczyt móc wziąć udział w tak ważnym i innowacyjnym procesie

– skomentował Prezes TVP Jacek Kurski.

Grupa LOTOS w ramach swojej strategii do roku 2022, jako jeden z priorytetów, wskazała rozwój innowacyjnych projektów, dotyczących transportu niskoemisyjnego i paliw alternatywnych. Mamy ambitny plan uzyskania pozycji krajowego lidera we wdrażaniu paliw nowej generacji. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić pilotażowy projekt ładowania pojazdów elektrycznych na trasie Trójmiasto-Warszawa, przy autostradach A1 i A2. Zainicjowana dziś współpraca z Pocztą Polską oraz Telewizją Polską służyć ma poszukiwaniu synergii biznesowych wspierających rozwój transportu niskoemisyjnego w Polsce

– mówił Mateusz A. Bonca, p.o. prezesa Grupy LOTOS S.A.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Konwerter Twin Opticum AX Black Buster 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum z czarno-czerwonej...

35 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...