400 szt. zamówień na nowego Nissana Leaf

dodano: 2018-04-24 00:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: ewsroom.nissan-europe.com/orpa.pl

Nissan Leaf Nissan poinformował, że w ciągu niespełna 1,5 miesiąca klienci w Polsce zarezerwowali ponad 400 egz. w pełni elektrycznego samochodu Nissan Leaf. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku nad Wisłą zarejestrowano łącznie 439 egz. samochodów całkowicie elektrycznych.
 


Nissan Leaf


Jak powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce:

Elektromobilność coraz odważniej wjeżdża na polskie drogi. Powoli samochody elektryczne przestają być jedynie ciekawostką, a stają się coraz powszechniejszym elementem motoryzacyjnego krajobrazu. Najlepszym potwierdzeniem faktu, że polscy kierowcy coraz częściej dostrzegają zalety pojazdów zeroemisyjnych, są wyniki sprzedaży nowego Nissana LEAF, na którego w niespełna 1,5 miesiąca zebraliśmy ponad 400 zamówień. To ponad 60% więcej niż cała ubiegłoroczna sprzedaż modelu pierwszej generacji. W 2017 roku Nissan został liderem w segmencie samochodów elektrycznych w Polsce i jesteśmy przekonani, że nowy LEAF jeszcze bardziej umocni naszą pozycję.

Nissan koncentruje się nie tylko na działaniach sprzedażowych, ale również wspierających klientów podczas eksploatacji modelu. Przykładem może być współpraca z firmą GreenWay Polska, która do końca 2020 roku planuje budowę, wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, 200 punktów szybkiego ładowania. Jedną z pierwszych osób w Polsce, która odbierze kluczyki do Nissana LEAF, będzie podróżnik Marek Kamiński, który w połowie maja wyruszy samochodem elektrycznym w trasę z Polski do Japonii w ramach wyprawy #NoTraceExpedition.
 

Popyt na LEAFa drugiej generacji utrzymuje się na wysokim poziomie również w krajach Europy Zachodniej, gdzie zamówiono do tej pory ponad 20 000 szt. tego modelu. Za produkcję samochodu odpowiadają fabryki w Japonii (Yokosuka), USA (Smyrna) oraz w Wielkiej Brytanii (Sunderland).

Model został wyposażony w baterie litowo-jonowe o pojemności 40 kWh. Samochód dysponuje zasięgiem wynoszącym 378 km wg cyklu NEDC. Nowy LEAF rozwija 150 KM mocy i 320 Nm momentu obrotowego. Elektryczny Nissan przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy. Czas ładowania baterii do 80% (szybkie ładowanie – 50 kW) zajmuje od 40 do 60 minut, zaś za pomocą ładowarki naściennej Wallbox o mocy 7 kW – 7,5 godziny (do 100%).

​​​​​​​Ceny pojazdu w Polsce rozpoczynają się od 144 500 zł.
 

Nissan LEAF jest najpopularniejszym samochodem całkowicie elektrycznym na świecie. Łączna sprzedaż obu generacji modelu przekroczyła granicę 300 000 szt.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...