Produkcja elektrycznego Fiata 500 w Tychach?

dodano: 2018-05-14 22:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: orpa.pl/moto.rp.pl

Fiat 500e Electric elektryczny samochód Fiat 500 sprzedaje się bardzo dobrze na wielu rynkach. Już niebawem zostanie wyprodukowany jego dwumilionowy egzemplarz. Włoski koncern jest świadomy rynkowego zapotrzebowania i zamierza zwiększyć produkcję, uzupełniając klasyczny model o wersję z napędem elektrycznym. Najprawdopodobniej trafi on na taśmę produkcyjną w fabryce w Tychach.

Fiat 500e Electric elektryczny samochód


Z informacji opublikowanych przez portal moto.rp.pl wynika, że model 500e zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie. Oficjalny komunikat potwierdzający te doniesienia zostanie wystosowany 1 czerwca 2018 roku. Produkcja elektrycznej wersji modelu 500 na Śląsku może przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy w regionie, co jest pozytywną informacją. Taka decyzja może być konsekwencją dużego zadowolenia ze śląskiej fabryki, która zdaniem dyrektora generalnego FCA, Sergio Marchionnne, jest gwarancją jakości.

- Mówię o tym nie tylko pytany przez Polaków, ale wszędzie, gdzie jestem i słyszę, że ktoś się chwali jakością - powiedział na targach w szwajcarskiej Genewie.
Elektryczny Fiat 500 ma moc 113 KM oraz baterię o pojemności 24 kWh​​​​​​​, która pozwala na pokonanie 135 km na jednym ładowaniu. Auto nadaje się więc przede wszystkim do jazdy po mieście. Nie ujawniono jeszcze cen elektrycznego Fiata 500, ale najprawdopodobniej będzie ona oscylować w granicach 115 – 120 tys. zł.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...