10 autobusów elektrycznych Solaris dla Mediolanu

dodano: 2018-05-26 00:05
autor: JS | źródło: solarisbus.com

Solaris_bus_Italia_2018_360px.jpg W maju 2018 r. polska firma Solaris zakończyła dostawy 10 autobusów elektrycznych dla Mediolanu. ATM zamówił kolejnych 15 zeroemisyjnych pojazdów. Liczba elektrycznych Solarisów dostarczonych tylko w tym roku dla włoskich klientów wzrosła do 22 egz..

Solaris_bus_Italia_2018_760px.jpgAlberto Fiore, Dyrektor Zarządzający Solaris Italia S.r.I powiedział:

- W Mediolanie mamy łącznie już blisko 150 autobusów. Kolejne składane zamówienia są dowodem zaufania klienta do naszej marki. Cieszmy się, że możemy dostarczać bezemisyjne pojazdy wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Elektromobilność to przyszłość transportu miejskiego.


Autobusy Urbino electric  dla Mediolanu napędzane są osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Energia elektryczna magazynowana jest w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a jej uzupełnianie odbywa się poprzez ładowarkę zabudowaną w pojeździe o mocy 70 kW. Przewoźnik zamówił już kolejnych 15 autobusów z identyczną konfiguracją. Ich dostawa planowana jest na koniec bieżącego roku.

ATM Milano skonfigurował swoje pojazdy w taki sposób, że znalazło się w nich 26 miejsc siedzących, z czego aż 14 dostępnych jest z niskiej podłogi. Podróżujący pojazdami otrzymali do dyspozycji wydajną klimatyzację. Jednym z elementów podnoszących standardy bezpieczeństwa jest rozbudowany system gaśniczy Fire Trace, obejmujący między innymi możliwość automatycznego gaszenia kontenera trakcyjnego. Przewoźnik z Mediolanu zamówił ponadto bardzo zaawansowany system monitoringu. W jego skład wchodzi 9 kamer oraz kamera wsteczna, 10” monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator. Dodatkowo pojazd wyposażono w system liczenia pasażerów.

W lutym tego roku polski producent dostarczył 12 elektrycznych Urbino 12 do Bergamo. Liczba zeroemisyjnych Solarisów, które trafiły do Włoch wynosi już 22 egz.

Łącznie, firma z Bolechowa dostarczyła na Półwysep Apeniński ponad 900 pojazdów. To właśnie z Włoch polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 360 pojazdów InterUrbino dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

189 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...