Ładowarki Tesla Supercharger V3 do 200-250 kW

dodano: 2018-05-28 23:15
autor: JK | źródło: teslarati.com/tesla.com/orpa.pl

Tesla_tax_supercharger_360px.jpg Szef Tesli, Elon Musk zapowiedział w mediach społecznościowych, że kolejna generacja ładowarek Tesli Supercharger V3 może zostać zaprezentowana późnym latem 2018 roku. Nowe ładowarki Tesli mają otrzymać szereg ulepszeń.  Teraz Supercharger Tesli dysponują mocą do 145 kW, a w przypadku Supercharger V3 będzie to 200-250 kW.

Tesla_Supercharger_760px.jpg


W zakresie wydajności infrastruktury ładowania do samochodów elektrycznych, Tesla zamierza tym samym nawiązać rywalizację z takimi projektami jak np. IONITY, Ultra E czy E-VIA FLEX-E, w ramach których powstają stacje dysponujące mocą do 350 kW.

Według wcześniejszych wypowiedzi Elona Muska, ładowania z mocą 350 kW nie ma obecnie w praktyce większego sensu. Ładowarki dysponujące tak wysoką wydajnością mogą być przydatne jedynie w przypadku samochodów elektrycznych wyposażonych w wyjątkowo pojemne pakiety baterii. Warto zaznaczyć, że aktualnie na rynku nie są dostępne żadne modele EV pozwalające na ładowanie z mocą 350 kW.

Tesla dysponuje obecnie siecią 1229 stacji ładowania, wyposażonych łącznie w 9623 Superchargery. W Polsce stacje Tesli znajdują się w zaledwie 4 miejscach: Ciechocinku, Katowicach, Kostomłotach i Poznaniu. Kolejne zostaną uruchomione w Rzeszowie, Strykowie, Sieradzu i Ostrowi Mazowieckiej.

Jak na taki kraj z dużym potencjałem elektromobilności i mocnymi zapowiedziami rządu co do milionów elektrycznych aut to co najmniej jakiś żart ze strony Tesli.

Czyżby Polacy musieli poprosić o wsparcie dla polskiej elektromobilności samego Elona Muska?
 

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...