Ultracienkie moduły BIPV z BRUK-BET Solar

dodano: 2018-05-29 00:37 | aktualizacja: 2018-05-29 00:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: BRUK-BET Solar

BBS_PV2_brukbet_solar_360px.jpg Kwestia estetyki nie zawsze idzie w parze z praktycznością, jednakże w przypadku modułów fotowoltaicznych możliwe jest pogodzenie tych, często sprzecznych, aspektów użytkowych produktu. Moduły typu BIPV są doskonałym przykładem łączenia ciekawych rozwiązań estetycznych z praktycznym zastosowaniem urządzenia elektrycznego. Mając na uwadze coraz prężniej rozwijający się trend łączenia aktywnych powierzchni z budynkami, firma BRUK-BET Solar postanowiła wprowadzić do swojej oferty ultra-cienkie moduły BIPV.

BBS_zblizenie_bruk_bet_solar_760px.jpg


BRUK-BET Solar, praktycznie od samego początku działalności, posiadał w swojej ofercie moduły BIPV typu glass-glass, jednakże ze względu na specyfikę technologii, były one ciężkie, co ograniczało możliwości montażowe takiego panelu. By wyeliminować tą niedogodność postanowiono stworzyć moduł fotowoltaiczny z bardzo cienkiego i jednocześnie niezwykle wytrzymałego szkła solarnego.

W nowym module z serii Vision UltraThin, zastosowano szkło chemicznie hartowane o grubości zaledwie 1,1 mm! Czyli całkowita grubość modułu fotowoltaicznego wykonanego w technice glass-glass, to nieco ponad 3 mm. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, tak cienkie szkło jest niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i gwałtowne przeciążenia, przy czym jednocześnie zachowuje doskonałe właściwości transmitacyjne.

- Oprócz doskonałych właściwości wytrzymałościowych, moduł fotowoltaiczny z serii Vision UltraThin jest bardzo lekki. Standardowej wielkości, 60-ogniwowy panel z ultracienkiego szkła waży nieco ponad 11 kg, więc w tym przypadku, istnieje niemal nieograniczona liczba możliwych sposobów montażu. Takie moduły można zamontować na ażurowych, lekkich konstrukcjach zintegrowanych z budynkiem
- powiedział Przemysław Kozłowski, regionalny dyrektor sprzedaży BRUK-BET Solar.


Moduły z serii Vision UltraThin produkowane są przez BRUK-BET Solar na indywidualne zamówienie. Przedsiębiorstwo z Tarnowa może wyprodukować ultracienkie moduły z ogniwami polikrystalicznymi oraz monokrystalicznymi, także z ogniwami typu PERC.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...