Ultracienkie moduły BIPV z BRUK-BET Solar

dodano: 2018-05-29 00:37 | aktualizacja: 2018-05-29 00:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: BRUK-BET Solar

BBS_PV2_brukbet_solar_360px.jpg Kwestia estetyki nie zawsze idzie w parze z praktycznością, jednakże w przypadku modułów fotowoltaicznych możliwe jest pogodzenie tych, często sprzecznych, aspektów użytkowych produktu. Moduły typu BIPV są doskonałym przykładem łączenia ciekawych rozwiązań estetycznych z praktycznym zastosowaniem urządzenia elektrycznego. Mając na uwadze coraz prężniej rozwijający się trend łączenia aktywnych powierzchni z budynkami, firma BRUK-BET Solar postanowiła wprowadzić do swojej oferty ultra-cienkie moduły BIPV.

BBS_zblizenie_bruk_bet_solar_760px.jpg


BRUK-BET Solar, praktycznie od samego początku działalności, posiadał w swojej ofercie moduły BIPV typu glass-glass, jednakże ze względu na specyfikę technologii, były one ciężkie, co ograniczało możliwości montażowe takiego panelu. By wyeliminować tą niedogodność postanowiono stworzyć moduł fotowoltaiczny z bardzo cienkiego i jednocześnie niezwykle wytrzymałego szkła solarnego.

W nowym module z serii Vision UltraThin, zastosowano szkło chemicznie hartowane o grubości zaledwie 1,1 mm! Czyli całkowita grubość modułu fotowoltaicznego wykonanego w technice glass-glass, to nieco ponad 3 mm. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, tak cienkie szkło jest niezwykle wytrzymałe na odkształcenia i gwałtowne przeciążenia, przy czym jednocześnie zachowuje doskonałe właściwości transmitacyjne.

- Oprócz doskonałych właściwości wytrzymałościowych, moduł fotowoltaiczny z serii Vision UltraThin jest bardzo lekki. Standardowej wielkości, 60-ogniwowy panel z ultracienkiego szkła waży nieco ponad 11 kg, więc w tym przypadku, istnieje niemal nieograniczona liczba możliwych sposobów montażu. Takie moduły można zamontować na ażurowych, lekkich konstrukcjach zintegrowanych z budynkiem
- powiedział Przemysław Kozłowski, regionalny dyrektor sprzedaży BRUK-BET Solar.


Moduły z serii Vision UltraThin produkowane są przez BRUK-BET Solar na indywidualne zamówienie. Przedsiębiorstwo z Tarnowa może wyprodukować ultracienkie moduły z ogniwami polikrystalicznymi oraz monokrystalicznymi, także z ogniwami typu PERC.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Openbox TSC-200 Combo HEVC

Półprofesjonalny wielofunkcyjny miernik combo gotowy do pomiarów sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

1 699 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...