Samsung stawia na energię odnawialną

dodano: 2018-06-18 11:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

SolarCity panele pv Koreański producent elektroniki użytkowej Samsung podejmuje wysiłki, aby już za 2 lata móc w pełni skorzystać z mocy pozyskiwanej z odnawialnych źródeł (OZE). Samsung pomoże też swoim partnerom biznesowym na świecie.

panele_PV_china_760px.jpg


Samsung to kolejna, duża marka, która coraz śmielej interesuję się odnawialnymi źródłami energii.

Do 2020 roku, wszystkie fabryki, budynki biurowe oraz obiekty operacyjne Samsunga w Europie, USA i Chinach mają być napędzane tylko i wyłącznie za pomocą energii odnawialnej. Samsung złożył oficjalne oświadczenie, w którym zobowiązują się do zmiany swojej polityki oraz inwestycji pozwalającej utrzymać ciągłość pracy.

W niektórych budynkach na całym świecie Samsung już teraz zainstalował specjalne panele pozwalające zbierać energię ze słońca.

Samsung oprócz zmian u siebie zamierza pomóc swoim partnerom biznesowym we wdrażaniu podobnych rozwiązań. Przejście na energię odnawialną oraz usprawnienie infrastruktury ma być ogromnym krokiem naprzód w funkcjonowaniu największych światowych firm.

Oprócz Samsunga, w świecie technologii z energii odnawialnej korzysta także Apple, który utrzymuje swój kampus tylko i wyłącznie za pomocą paneli fotowoltaicznych. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

69 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 2 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

119 zł Więcej...