Samsung stawia na energię odnawialną

dodano: 2018-06-18 11:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

SolarCity panele pv Koreański producent elektroniki użytkowej Samsung podejmuje wysiłki, aby już za 2 lata móc w pełni skorzystać z mocy pozyskiwanej z odnawialnych źródeł (OZE). Samsung pomoże też swoim partnerom biznesowym na świecie.

panele_PV_china_760px.jpg


Samsung to kolejna, duża marka, która coraz śmielej interesuję się odnawialnymi źródłami energii.

Do 2020 roku, wszystkie fabryki, budynki biurowe oraz obiekty operacyjne Samsunga w Europie, USA i Chinach mają być napędzane tylko i wyłącznie za pomocą energii odnawialnej. Samsung złożył oficjalne oświadczenie, w którym zobowiązują się do zmiany swojej polityki oraz inwestycji pozwalającej utrzymać ciągłość pracy.

W niektórych budynkach na całym świecie Samsung już teraz zainstalował specjalne panele pozwalające zbierać energię ze słońca.

Samsung oprócz zmian u siebie zamierza pomóc swoim partnerom biznesowym we wdrażaniu podobnych rozwiązań. Przejście na energię odnawialną oraz usprawnienie infrastruktury ma być ogromnym krokiem naprzód w funkcjonowaniu największych światowych firm.

Oprócz Samsunga, w świecie technologii z energii odnawialnej korzysta także Apple, który utrzymuje swój kampus tylko i wyłącznie za pomocą paneli fotowoltaicznych. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...