Policja w Katowicach z 43 egz. Toyoty Auris Hybrid TS

dodano: 2018-06-18 14:19
autor: AS | źródło: Toyotanews.eu/orpa.pl

Toyota_Auris_Hybrid_policja_katowice_360px.jpg Komenda Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakupiła 43 egz. samochodów hybrydowych Toyota Auris Hybrid TS Kombi. Głównym kryterium przetargu katowickiej policji na samochody była niskoemisyjność napędu.

Toyota_Auris_Hybrid_policja_katowice_760px.jpg
Według danych producenta, Toyota Auris TS Kombi w wersji hybrydowej emituje od 81 g/km dwutlenku węgla przy zużyciu paliwa od 3,5 l/100 km – zarówno w cyklu mieszanym, jak i w jeździe po mieście. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w 10,9 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 180 km/h.

Bateria trakcyjna jest w tym przypadku doładowywana dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania. Jak informuje Toyota, samochód porusza się po mieście średnio przez połowę czasu jazdy na samym silniku elektrycznym.

Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland, powiedział:

- Wybór aut nie jest przypadkowy – są to hybrydowe Toyoty Auris, które nie tylko są dynamiczne i bezpieczne, ale też ponad połowę dystansu w mieście pokonują tylko i wyłącznie na silniku elektrycznym. To jest nasza cegiełka w trosce o jakość powietrza w mieście. Mamy nadzieję, że kierowcy docenią zarówno komfort jazdy, jak i dynamikę podczas pełnienia codziennych obowiązków służbowych.

- Niezmiernie cieszy nas fakt, że zarówno samorząd, jak i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach dostrzegają bezawaryjność i ekologiczność naszych modeli. To już kolejny przetarg Policji na terenie Województwa Śląskiego, który w szczególny sposób skoncentrowany jest na ekologii samych pojazdów. Temat smogu nie jest nam obcy. W całej Polsce, ale tutaj na Śląsku szczególnie, władze samorządowe i Komenda Wojewódzka starają się walczyć ze smogiem również poprzez zakup i eksploatację samochodów, które w znacznym stopniu ograniczają emisję CO2 do środowiska

– dodał Andrzej Nowakowski, prezes zarządu firmy Toyota Ja-Now-An, która dostarczyła samochody.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...