BMW buduje fabrykę aut elektrycznych na Węgrzech

dodano: 2018-07-31 11:58
autor: Jakub Sulisz | źródło: orpa.pl

bmw_530e+360px.jpg Grupa BMW zamierza wybudować fabrykę na Węgrzech, niedaleko Debreczyna. Wysokość inwestycji w nowy zakład wyniesie około 1 mld euro. Fabryka będzie produkować ok. 150 tys. pojazdów rocznie i zapewni ponad 1 tys. miejsc pracy. Nowy obiekt ma odpowiadać za montaż zarówno modeli zelektryfikowanych, jak i konwencjonalnych.

BMW fabryka samochodów osobowych Debreczyn i3


Jak powiedział Harald Krüger, prezes zarządu BMW AG: Decyzja Grupy BMW o budowie tej nowej fabryki potwierdza naszą perspektywę globalnego wzrostu. Po znaczących inwestycjach w Chinach, Meksyku i USA, wzmacniamy teraz naszą aktywność w Europie, aby utrzymać równowagę produkcji pomiędzy Azją, Ameryką i naszym rodzimym kontynentem. Europa jest dla Grupy BMW największym miejscem w zakresie produkcji. Tylko w 2018 r. zainwestowaliśmy ponad 1 miliard euro w nasze niemieckie zakłady, aby je ulepszyć i przygotować do elektromobilności.

Oliver Zipse, członek zarządu BMW AG ds. produkcji dodał: W przyszłości każda fabryka Grupy BMW zostanie przystosowana do produkcji zarówno pojazdów zelektryfikowanych, jak i konwencjonalnych. Nasz nowy zakład na Węgrzech również będzie wytwarzał modele spalinowe i zelektryfikowane – wszystkie na jednej linii montażowej. Podniesie to wydajność naszej globalnej sieci produkcji. Po rozpoczęciu działalności, fabryka wytyczy nowe standardy w zakresie elastyczności, cyfryzacji i produktywności.

Europa stanowi dla Grupy BMW najważniejszy rynek. W 2017 r. odpowiadała za niemal 45% sprzedaży wszystkich pojazdów koncernu z Monachium – 1,1 mln szt. Z kolei w pierwszej połowie 2018 r. Grupa BMW dostarczyła na Starym Kontynencie ponad 560 tys. pojazdów, co oznacza wzrost o 1,2% r/r.

Ostatnia decyzja o rozbudowie sieci produkcyjnej jest dla bawarskiego koncernu kolejnym etapem implementacji strategii NUMBER ONE > NEXT.

Grupa BMW informuje, że wybór Debreczyna pod lokalizację nowej fabryki został podyktowany głownie bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, odpowiednimi połączeniami logistycznymi i bliskością istniejącej sieci dostawców. Za kolejny atut należy uznać dostępność wykwalifikowanego personelu.

Oprócz miejsc pracy stworzonych bezpośrednio w fabryce, zakład zapewni zatrudnienie licznym dostawcom i usługodawcom zarówno w obrębie nowego obiektu, jak i w całym regionie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...