Hellas Sat-2 zarządzany z Aten

dodano: 2004-11-09 23:35
autor: Adrian Gąbka | źródło:

hellasat_logo_sk.jpg SES Astra i Hellas Sat S.A poinformowały, że całkowita kontrola nad satelitą Hellas Sat-2 została przekazana z rąk SES Astra, której centrum kontroli mieści się w Betzdorfie, w Luksemburgu do Hellas Sat z siedzibą w stolicy Grecji - Atenach.30 kwietnia 2003 roku SES Astra i Hellas Sat zawarły porozumienie, które zakładało sprawowanie przez Astrę 16-miesięcznej kontroli nad satelitą Hellas Sat-2, która działa od 12 maja ubiegłego roku. Okres sprawowania pieczy nad Hellas Sat rozpoczął się 20 czerwca 2003 i potrwał do 26 października bieżącego roku.

Od tego dnia Hellas Sat-2 kontrolowany jest z greckiej stolicy. Dodatkowo personel ateńskiego centrum kontroli został gruntownie przeszkolony z całego zakresu zarządzania satelitą i usuwania ewentualnych awarii.

– Jesteśmy bardzo dumni, że satelita Hellas Sat2 jest teraz kierowany przez greckich inżynierów i naukowców. W tym momencie, Grecja dołączyła do klubu państw z szerokim dostępem do orbity – powiedział Christodoulos Protopapas, dyrektor i szef rady nadzorczej Hellas Sat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...