Polski magazyn energii ze słońca 1,26 MW

dodano: 2018-10-28 17:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: BYD/China.org.cn

BYD_magazyn_energii_solar_360px.jpg W Polsce ruszył jeden z pierwszych dużych projektów magazynowania energii słonecznej. Projekt został opracowany przez chińskiego dostawcę systemu magazynów energii BYD. System został podłączony do elektrowni słonecznej 1 MW zbudowanej przez tę samą firmę przy współpracy z polską firmą ML System.

BYD_Company_shenzen_760px.jpg


Firma BYD z Shenzen znajduje się na czołówkach sprzedaży w Europie, ale jest również firmą zajmującą się magazynowaniem energii, produkcją paneli PV i samochodów elektrycznych.

Magazyn energii od BYD jest podłączony do instalacji fotowoltaicznej 1 MW zbudowanej w ramach polskiego programu aukcyjnego dla projektów solarnych o skali do 1 MW. System baterii litowo-jonowych o mocy 1,26 MW / 2,52 MWh  jest jednym z największych jakie zbudowano w Polsce. Połączono go z elektrownią PV o mocy 1 MW, dla którego panele fotowoltaiczne również dostarczyła firma BYD. Ma on umożliwić dostawy energii w szczycie zapotrzebowania i w ten sposób stworzyć bardziej zrównoważoną sieć. Elementy magazynu energii zostały wysłane przez BYD w maju 2018 r., a teraz nastąpiło jego uruchomienie.
 

- Wierzymy, że ten projekt będzie w stanie dostarczyć cennych lekcji dla reformy rynku energii, a jednocześnie umocni naszą pozycję na polskim rynku magazynowania energii

                                 - powiedział Guo Bin, dyrektor ds. rozwoju biznesu energii odnawialnej BYD.

W ostatnim czasie Polska staje się rajem dla dostawców/producentów akumulatorów i magazynów energii, Capchem, Umicore, LG Chem i Exide, którzy zauważyli potencjał polskiego rynku, budując i rozbudowując zakłady produkcyjne w naszym kraju.

Według BYD, Polska ma roczne krajowe moce wytwórcze na poziomie około 350 tys. MW, ale ze względu na szybki wzrost gospodarczy oczekuje się, że będzie wymagać dodatkowego 1000 MW energii rocznie.

W 2017 r. dział energii słonecznej i baterii BYD cieszył się względnie dobrym rokiem. Dochody wzrosły o 18,85% w 2016 r., osiągając wartość 1,34 mld dol. W ubiegłym roku baterie i panele PV stanowiły 8% dochodów BYD, z 7% w 2016 r.

Chińska grupa BYD weszła we wrześniu w skład partnerstwa energetycznego z niemieckim producentem inwerterów Kostal.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...