Chińska fabryka Tesli ma produkować 3 tys. aut tygodniowo

dodano: 2018-11-03 14:51 | aktualizacja: 2018-11-05 23:54
autor: Anna Sulisz | źródło: Xinhua

Tesla_Supercharger_360px.jpg Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla Inc. planuje w najbliższej przyszłości produkować tygodniowo 3 tys. egz. sedanów Model 3 w swojej fabryce w Chinach.

tesla_gigafactory_760px.jpgW opublikowanym raporcie regulacyjnym Tesla zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestuje do 6 mld w fabryki i sprzęt, a także opracuje plany rozpoczęcia produkcji w Szanghaju około 3 tys. Modelu 3 na tydzień.

Chiny są największym rynkiem pojazdów elektrycznych na świecie. Wkrótce na chińskim rynku będzie działać właśnie projektowana Gigafactory 3, która będzie miała zwiększony poziom lokalizacji poprzez zaopatrzenie i produkcję w Chinach.

Gigafactory 1 to zakład Tesli w pobliżu stanu Clark w stanie Nevada, który produkuje akumulatory i części układu napędowego dla Modelu 3, a Gigafactory 2 to fabryka z elektrownią fotowoltaiczną na dachu w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Tesla przyznała, że nie ma ram czasowych dla Gigafactory 3 w Chinach z powodu wielu niejasności, w tym zatwierdzenia przez organy regulacyjne, ograniczeń łańcucha dostaw i tempa wprowadzania fabryki do sieci.

Jednak Tesla stara się przyspieszyć start produkcji w Chinach, aby znacznie zwiększyć dostępność Modelu 3 dla klientów w najbardziej zaludnionym kraju na świecie.

- Lokalna produkcja może mieć kluczowe znaczenie dla naszej ekspansji i sprzedaży w Chinach
    - powiedział amerykański producent samochodów elektrycznych.


Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, podpisał w lipcu tego roku umowę wartą 2 mld dol. z chińskim rządem na budowę nowej fabryki samochodów w Szanghaju, centrum finansowym i gospodarczym we wschodnich Chinach. Jest to pierwsza fabryka firmy poza Stanami Zjednoczonymi, która, jak się sądzi, będzie w stanie podwoić wielkość globalnej produkcji samochodów elektrycznych Tesla.

Tesla planowała wyprodukować pierwsze samochody w 2 lata po rozpoczęciu budowy fabryki w Szanghaju, dzięki której zwiększona zostanie roczna produkcja 500 tys. pojazdów w ciągu około 2 - 3 lat.

Jako największy rynek samochodów elektrycznych, Chiny dążą do osiągnięcia celu, jakim jest stuprocentowe korzystanie z pojazdów elektrycznych do 2030 r.

W 2017 r. sprzedano w Chinach ponad 28 mln pojazdów elektrycznych, a liczba ta może osiągnąć poziom 35 mln rocznie do 2025 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...