Korea zbuduje największy na świecie park solarny

dodano: 2018-11-06 17:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv.energytrend.com

korea_solar_360px.jpg Korea zbuduje największy na świecie park solarny. Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in ogłosił plan budowy 3 GW parku fotowoltaicznego. Dodać warto, że Korea Południowa planuje dodać 30,8 GW mocy z fotowoltaiki do 2030 r., aby poprawić dotychczasowe słabe wyniki energetyki odnawialnej w tym kraju.

korea_solar_760px.jpg


Prezydent Moon ma duże ambicje w zakresie energii słonecznej, ponieważ Korea Południowa musi nadrabiać zaległości do innych krajów z OECD.

Przemawiając na szczycie gospodarczym w Saemangeum, prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, ogłosił przełomowy moment dla koreańskiej polityki energii odnawialnej.

Koreańczycy chcą przekształcić 409 km2 zrekultywowanej ziemi w Saemangeum w ogromne centrum energetyki odnawialnej. W tym celu koreański rząd planuje przeznaczyć 8,8 mld dol. w rozwój kompleksu słoneczno-wiatrowego o łącznej mocy 4 GW. Plan obejmuje park słoneczny o mocy 3 GW, który byłby największym na świecie. Powinien zostać uruchomiony do 2022 roku.

Korea Południowa chce wygenerować 20% swojej energii ze źródeł odnawialnych do 2030 r. Kraj pracuje nad zainstalowaniem 30,8 GW mocy z farm fotowoltaicznych do tego czasu, przy czym 9% tej mocy ma powstać parku w Saemangeum.

Koreańskie dane dotyczące pozyskania czystej energii są bardzo słabe.

Szef państwa przyznał, że Korea Płd. nie nadąża za standardami OECD w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, z 8% udziałem energii dostarczanej przez źródła odnawialne w Korei, porównując do 25% energii generowanej przez inne kraje OECD.

Prezydent Korei powiedział, że podczas swojej ostatniej wizyty w Danii dowiedział się, że energia z wiatraków w północnej Europie stanowi 8,5% całkowitego eksportu i branża zatrudnia ponad 33 tys. osób. Według niego Korea powinna naśladować takie kraje jak Dania.

Rząd koreański chce podobno przyciągnąć firmy zajmujące się energią odnawialną, aby zainwestować w strefę wolnego handlu, którą administracja Seulu ma nadzieję przekształcić w ważny ośrodek gospodarczy dla północno-wschodniej Azji. Saemangeum, które zostało odzyskane z morza, oferuje hojne ulgi podatkowe dla firm, które decydują się na utworzenie tam zakładów produkcyjnych.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...