Korea zbuduje największy na świecie park solarny

dodano: 2018-11-06 17:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: pv.energytrend.com

korea_solar_360px.jpg Korea zbuduje największy na świecie park solarny. Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in ogłosił plan budowy 3 GW parku fotowoltaicznego. Dodać warto, że Korea Południowa planuje dodać 30,8 GW mocy z fotowoltaiki do 2030 r., aby poprawić dotychczasowe słabe wyniki energetyki odnawialnej w tym kraju.

korea_solar_760px.jpg


Prezydent Moon ma duże ambicje w zakresie energii słonecznej, ponieważ Korea Południowa musi nadrabiać zaległości do innych krajów z OECD.

Przemawiając na szczycie gospodarczym w Saemangeum, prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, ogłosił przełomowy moment dla koreańskiej polityki energii odnawialnej.

Koreańczycy chcą przekształcić 409 km2 zrekultywowanej ziemi w Saemangeum w ogromne centrum energetyki odnawialnej. W tym celu koreański rząd planuje przeznaczyć 8,8 mld dol. w rozwój kompleksu słoneczno-wiatrowego o łącznej mocy 4 GW. Plan obejmuje park słoneczny o mocy 3 GW, który byłby największym na świecie. Powinien zostać uruchomiony do 2022 roku.

Korea Południowa chce wygenerować 20% swojej energii ze źródeł odnawialnych do 2030 r. Kraj pracuje nad zainstalowaniem 30,8 GW mocy z farm fotowoltaicznych do tego czasu, przy czym 9% tej mocy ma powstać parku w Saemangeum.

Koreańskie dane dotyczące pozyskania czystej energii są bardzo słabe.

Szef państwa przyznał, że Korea Płd. nie nadąża za standardami OECD w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, z 8% udziałem energii dostarczanej przez źródła odnawialne w Korei, porównując do 25% energii generowanej przez inne kraje OECD.

Prezydent Korei powiedział, że podczas swojej ostatniej wizyty w Danii dowiedział się, że energia z wiatraków w północnej Europie stanowi 8,5% całkowitego eksportu i branża zatrudnia ponad 33 tys. osób. Według niego Korea powinna naśladować takie kraje jak Dania.

Rząd koreański chce podobno przyciągnąć firmy zajmujące się energią odnawialną, aby zainwestować w strefę wolnego handlu, którą administracja Seulu ma nadzieję przekształcić w ważny ośrodek gospodarczy dla północno-wschodniej Azji. Saemangeum, które zostało odzyskane z morza, oferuje hojne ulgi podatkowe dla firm, które decydują się na utworzenie tam zakładów produkcyjnych.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Antena Famaval 125TRX biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 125TRX - 125cm, do instalacji...

290 zł Więcej...