Superładowarki Tesli pokryją całą Europę w 2019

dodano: 2018-12-29 16:00
autor: JK | źródło: Tesla (Elon Musk Twitter)

Tesla_Supercharger_360px.jpg Elon Musk - prezes Tesli na Twitterze potwierdził, że jego firma zamierza pokryć całą Europę siecią superładowarek Tesli do końca 2019 r. Superchargery Tesli miałyby się pojawić w całej Europie: od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję - zapowiedział Elon Musk. Czy trafią też do Polski? Na razie jest z nim gorzej jak marnie - tylko 4 egzemplarze na cały kraj! 

Supercharger_tesla_760px.jpg


Jeśli ktoś spojrzałby na mapę superładowarek Tesli to pomyślałby, że coś tu jest nie tak! 

W Polsce Superchargery Tesli postawiono tylko w 4 lokalizacjach: w Katowicach, Kostomłotach, Poznaniu i Ciechocinku, a to z całym szacunkiem śmieszna liczba, zarówno dla Tesli, jak i dla kraju w którym rząd mówi o 1 mln aut elektrycznych. Z planów i map wynika, ze w Polsce będzie 8 stacji Supercharger Tesli, a na Ukrainie 2 superładowarki - też postęp!

Sieć superładowarek Tesli  jest rozwinięta przede wszystkim na Zachodzie, bo tam jeździ stosunkowo dużo drogich aut elektrycznych Tesli. W krajach nadbałtyckich, na Ukrainie, w Rumunii czy Bułgarii nie ma ani jednej ładowarki Tesli, a to też chyba Europa.

 Musk zdecydował, że Tesla zamierza stawiać więcej superładowarek w miastach. Tesla ma przekonywać właścicieli budynków, by umieścić więcej ładowarek w blokach mieszkalnych i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom aut Tesli.

Tesla zamierza zbudować pierwsze Superchargery w Afryce w 2020 r.


 

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...