Superładowarki Tesli pokryją całą Europę w 2019

dodano: 2018-12-29 16:00
autor: JK | źródło: Tesla (Elon Musk Twitter)

Tesla_Supercharger_360px.jpg Elon Musk - prezes Tesli na Twitterze potwierdził, że jego firma zamierza pokryć całą Europę siecią superładowarek Tesli do końca 2019 r. Superchargery Tesli miałyby się pojawić w całej Europie: od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję - zapowiedział Elon Musk. Czy trafią też do Polski? Na razie jest z nim gorzej jak marnie - tylko 4 egzemplarze na cały kraj! 

Supercharger_tesla_760px.jpg


Jeśli ktoś spojrzałby na mapę superładowarek Tesli to pomyślałby, że coś tu jest nie tak! 

W Polsce Superchargery Tesli postawiono tylko w 4 lokalizacjach: w Katowicach, Kostomłotach, Poznaniu i Ciechocinku, a to z całym szacunkiem śmieszna liczba, zarówno dla Tesli, jak i dla kraju w którym rząd mówi o 1 mln aut elektrycznych. Z planów i map wynika, ze w Polsce będzie 8 stacji Supercharger Tesli, a na Ukrainie 2 superładowarki - też postęp!

Sieć superładowarek Tesli  jest rozwinięta przede wszystkim na Zachodzie, bo tam jeździ stosunkowo dużo drogich aut elektrycznych Tesli. W krajach nadbałtyckich, na Ukrainie, w Rumunii czy Bułgarii nie ma ani jednej ładowarki Tesli, a to też chyba Europa.

 Musk zdecydował, że Tesla zamierza stawiać więcej superładowarek w miastach. Tesla ma przekonywać właścicieli budynków, by umieścić więcej ładowarek w blokach mieszkalnych i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom aut Tesli.

Tesla zamierza zbudować pierwsze Superchargery w Afryce w 2020 r.


 

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przełącznik HDMI 5x1 4K/60Hz z pilotem

Sumator HDMI: 5 wejść - 1 wyjście tzw. HDMI switcher...

175 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...