Intelsat stracił IA-7

dodano: 2004-11-29 18:23
autor: Adrian Gąbka | źródło:

intelsat_logo.gif Satelita Intelsat Americas 7 doświadczył nieoczekiwanej anomalii elektrycznej, która doprowadziła do jego utraty 28 listopada o 2:30 czasu wschodnioamerykańskiego. Operator był jednak przygotowany na zapewnienie swoim klientom alternatywnych rozwiązań.Intelsat przygotował dodatkowe transpondery dla najważniejszych użytkowników swojego systemu. Operator podjął działania, które pozwolą na złagodzenie skutków utraty IA-7, tak aby indywidualni odbiorcy oferowanych przezeń serwisów nie odczuli nadto awarii. Intelsat pracuje wspólnie ze Space Systems/Loral w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.

Utracony przez Intelsata satelita został uruchomiony we wrześniu 1999 roku. Umieszczono go na pozycji orbitalnej129W. Swoim zasięgiem obejmował Stany Zjednoczone z Alaską, Hawaje, Kanadę, Amerykę Środkową i część Ameryki Południowej. Intelsat Americas 7 był w połowie ubezpieczony.

Zbliża się start kolejnego satelity z floty Intelsata. IA-8 zostanie wyniesiony na orbitę 17 grudnia. Obejmie zasięgiem Amerykę Północną, gdzie przejmie część klientów IA-7. Utrata satelity jest tym bardziej niekorzystna dla firmy, w czasie gdy następuje jej przejęcie przez Zeus Merger One i Zeus Merger Two Limited. Nabywca zlecił już oszacowanie strat, jakie wywoła utracenie IA-7.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...