Powstaną pływające farmy PV w Dubaju

dodano: 2019-06-10 19:05 | aktualizacja: 2019-06-12 14:58
autor: JS | źródło: PV Magazine/DEWA

Dubai-Solar-Plant-solarkurier-360px.jpg Dubaj jest gotowy na budowę pływających farm fotowoltaicznych w Zatoce Perskiej.W związku z narastającymi napięciami politycznymi w regionie, Dubaj formalnie wezwał konsultantów, aby pomogli w realizacji ambitnych celów klimatycznych na rok 2050 poprzez zastosowanie technologii fotowoltaicznych, które okazują się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Dubai-Solar-farm-PV-solarkurier-760px.jpg


Dubajski Urząd ds. Energii Elektrycznej i Wody (DEWA) wystosował prośbę z propozycjami poszukiwania konsultantów w celu zbadania rozwoju pływających projektów farm fotowoltaicznych w Zatoce Perskiej.

DEWA ​​poszukuje konsultantów w celu przygotowania „studium wykonalności, wymagań technicznych dla pływającej instalacji fotowoltaicznej, raportu oceny oddziaływania na środowisko, badania wymagań morskich i innych niezbędnych badań dotyczących ustawienia przesyłu energii elektrycznej, planu bezpieczeństwa i… dotyczy to także wody morskiej, w tym specyfikacje pływów i systemu oraz wydajności systemu”.

„Dubaj ma stać się miastem o najniższym śladzie węglowym na świecie do 2050 r.”


Wymagałoby 42 GW mocy wytwarzania energii odnawialnej do 2050 roku, co nie będzie łatwym zadaniem do wykonania. Lokalne media donoszą, że do 2050 r. aż 75% energii zużytej w Dubaju miałoby pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Największym dotychczasowym aspektem inicjatywy DCES 2050 jest rozległa farma słoneczna Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park, która ma mieć 5 GW mocy z energii odnawialnej do 2030 r. Według DEWA , ten ambitny projekt będzie kosztował około 13,6 mld dol., co jest znaczącą sumą.

Jednak zważywszy, że państwa Zatoki Perskiej cieszą się reputacją wielkich ambicji w zakresie OZE (odnawialnych źródeł energii), które nie zawsze przynoszą efekty, komunikat prasowy wydany przez DEWA wzywający do wprowadzenia konsultantów ds. PV nie zawierał żadnych szczegółów na temat tego, jak i kiedy zainteresowane strony powinny się ubiegać.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...