Powstaną pływające farmy PV w Dubaju

dodano: 2019-06-10 19:05 | aktualizacja: 2019-06-12 14:58
autor: JS | źródło: PV Magazine/DEWA

Dubai-Solar-Plant-solarkurier-360px.jpg Dubaj jest gotowy na budowę pływających farm fotowoltaicznych w Zatoce Perskiej.W związku z narastającymi napięciami politycznymi w regionie, Dubaj formalnie wezwał konsultantów, aby pomogli w realizacji ambitnych celów klimatycznych na rok 2050 poprzez zastosowanie technologii fotowoltaicznych, które okazują się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Dubai-Solar-farm-PV-solarkurier-760px.jpg


Dubajski Urząd ds. Energii Elektrycznej i Wody (DEWA) wystosował prośbę z propozycjami poszukiwania konsultantów w celu zbadania rozwoju pływających projektów farm fotowoltaicznych w Zatoce Perskiej.

DEWA ​​poszukuje konsultantów w celu przygotowania „studium wykonalności, wymagań technicznych dla pływającej instalacji fotowoltaicznej, raportu oceny oddziaływania na środowisko, badania wymagań morskich i innych niezbędnych badań dotyczących ustawienia przesyłu energii elektrycznej, planu bezpieczeństwa i… dotyczy to także wody morskiej, w tym specyfikacje pływów i systemu oraz wydajności systemu”.

„Dubaj ma stać się miastem o najniższym śladzie węglowym na świecie do 2050 r.”


Wymagałoby 42 GW mocy wytwarzania energii odnawialnej do 2050 roku, co nie będzie łatwym zadaniem do wykonania. Lokalne media donoszą, że do 2050 r. aż 75% energii zużytej w Dubaju miałoby pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Największym dotychczasowym aspektem inicjatywy DCES 2050 jest rozległa farma słoneczna Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park, która ma mieć 5 GW mocy z energii odnawialnej do 2030 r. Według DEWA , ten ambitny projekt będzie kosztował około 13,6 mld dol., co jest znaczącą sumą.

Jednak zważywszy, że państwa Zatoki Perskiej cieszą się reputacją wielkich ambicji w zakresie OZE (odnawialnych źródeł energii), które nie zawsze przynoszą efekty, komunikat prasowy wydany przez DEWA wzywający do wprowadzenia konsultantów ds. PV nie zawierał żadnych szczegółów na temat tego, jak i kiedy zainteresowane strony powinny się ubiegać.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...