Tesla uruchomiła Supercharger V3 w Las Vegas [wideo]

dodano: 2019-07-19 13:55 | aktualizacja: 2019-08-03 17:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Tesla

Tesla-superchager-V3-Vegas-360px.jpg Tesla otworzyła nowej generacji stację ładującą pojazdy elektryczne w Las Vegas, która łączy podstawowe produkty firmy w jeden ekosystem zrównoważonej energii, spełniając wizję CEO Tesli, Elona Muska ustanowionego prawie trzy lata temu. Połączono 39 ładowarek z panelami fotowoltaicznymi na dachu i bateriami w jeden wydajny system - można tam naładować 1500 samochodów dziennie.

Tesla-superchager-V3-Vegas-760px.jpgNowa stacja ładowania Supercharger V3, która obsługuje szczytową moc do 250 kW, została zaprojektowana tak, aby radykalnie skrócić czas ładowania pojazdów elektrycznych. Tesla zaprezentowała swoją pierwszą stację Supercharger V3 w marcu w fabryce w Fremont w Kalifornii. Druga Supercharger V3 znajduje się w Hawthorne w Kalifornii, w pobliżu studia projektowego Tesla. W obu tych lokalizacjach, które początkowo były wykorzystywane jako witryny testowe, brakuje dwóch kluczowych produktów Tesli.

Ta nowa lokalizacja w Las Vegas jest jednak uważana za pierwszą, kompletną stację Supercharger V3. To godne uwagi, a nie tylko ze względu na rozmiar - w sumie jest aż 39 stanowisk do ładowania. Istotne jest to, że Supercharger V3 w Las Vegas wykorzystuje również panele słoneczne Tesla (jako dach) i baterie Powerpack do generowania i przechowywania energii potrzebnej do obsługi ładowarek. Rezultatem jest kompletny system, który generuje własną energię i przekazuje ją do tysięcy pojazdów Tesli.

Nowa Supercharger V3, znajdująca się przy Las Vegas Strip, poniżej High Roller na promenadzie LINQ, została zbudowana na nieruchomości Caesars Entertainment. Celem Caesars Entertainment jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 30% do 2025 roku.

Istnieją zastrzeżenia dotyczące możliwości tej stacji Supercharger. Samochód Tesla Model 3 można tam ładować z maksymalną mocą 250 kW, co daje maks. 288 km zasięgu przy ładowaniu trwającym zaledwie 15 minut.

Nowe samochody elektryczne Tesla S i X można ładować z mocą do 200 kW. 

Supercharger V3 nie jest modernizacją poprzednich generacji stacji ładowania firmy Tesla. Jest to zmiana architektury, która obejmuje nową szafę mocy 1 MW, podobną do produktów w skali przemysłowej firmy, oraz chłodzoną cieczą konstrukcję kabla, która umożliwia jeszcze szybsze ładowanie. Tesla wykorzystuje chłodzone powietrzem kable w Supercharger V2. 

Źródło: interia.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...