Elektryczne auto UV-4 od Kałasznikowa

dodano: 2019-08-13 11:09 | aktualizacja: 2019-08-13 11:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: Kałasznikow Media

Kalasznikow auto elektryczne UV4360px.jpg Rosyjski koncern Kałasznikow - znany z karabinów AK-41 - podczas 7. Międzynarodowym Eurazjatyckim Forum Taxi (MEFT) w Moskwie zaprezentował samochód elektryczny UV-4 o czym poinformował na swojej stronie.

Kalasznikow media logos 760px.jpg


Na VII Międzynarodowym Forum Eurazjatyckim „Taxi” (MEFT) w Moskwie grupa firm Kałasznikow przedstawiła samochód elektryczny UV-4 na rynek taksówek. Próbkę samochodu elektrycznego pokazano na wystawie najnowszych próbek wyspecjalizowanych samochodów przeznaczonych na taksówki. 

Samochód elektryczny UV-4 charakteryzuje się niskim ryzykiem pożaru i wybuchu w razie wypadku. Jest łatwy w użyciu i wymaga minimalnej konserwacji. Zaprojektowany został dla przedsiębiorstw, gdzie trzeba pokonywać znaczne odległości, a także dla firm oferujących samochody do wypożyczenia w mieście (car-sharing). 

Moc do 50 kW. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć UV-4 wynosi 80 km/h. Zasięg  do 150 km. Samochód elektryczny UV-4 waży 650 kg. Jego długość wynosi 3,4 m, szerokość - 1,5 m, a wysokość - 1,7 m.

W dwudniowym programie biznesowym forum brali udział przedstawiciele władz federalnych i regionalnych, szefowie firm taksówkowych i pokrewnych branż, przedstawiciele zagranicznych i krajowych twórców innowacyjnych rozwiązań dla transportu taksówkami.
 
Przypomnijmy, że na międzynarodowym forum wojskowo-technicznym Army 2019 firma Kałasznikow zaprezentowała samochód elektryczny nowej generacji OVUM, który był kolejnym krokiem w rozwoju technologii pojazdów elektrycznych grupy firm. W samochodzie zainstalowano nowy system klimatyzacji i ogrzewania, a do jego działania zastosowano bardziej pojemny akumulator. OVUM jest wyposażony w nowe, regulowane zawieszenie i układ hamulcowy - ma też lepszą przekładnię.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...